Engleska lako s Izraelom, Makedonci namučili Ruse

5

Rusija i Engleska slavile su identičnim rezultatom 3-0. U Londonu je gostovao Izrael, dok su Makedonci namučili Ruse u Moskvi

Hrvatska nogometna reprezentacija u utakmicu protiv Estonije ušla je kao treća momčad svoje kvalifikacijske skupine, a iz nje izašla kao prva. Ranije u subotu pobijedili su i Englezi i Rusi, i to vrlo uvjerljivo. Engleska se lako obračunala s Izraelom i pobijedila 3-0 unatoč brojnim ozljedama. Jednako uvjerljivi bili su i Rusi na domaćem terenu protiv neugodne Makedonije. Hiddinkovoj momčadi nije bilo lako. Povela je Rusija odmah na startu. U 8. minuti zabio je Vasili Berezutski. Nakon toga najvećih uzbuđenja nije bilo punih sat vremena. Ruski golman Vladimir Gabulov isključen je u 68. minuti, kad je za Makedoniju dosuđen penal. Pucao je Aleksandar Mitreski, no promašio je i upropastio veliku priliku za izjednačenje. U posljednjih dvadeset minuta Makedonci su napali, ali i ostavili puno prostora u defenzivi. To su Rusi iskoristili i u samo tri minute došli do naizgled uvjerljive pobjede. Andrej Aršavin je povisio 2-0 u 83., a Aleksandar Keržakov postavio konačnih 3-0 u 86. minuti. Ozljedama desetkovana Engleska na Wembleyu je već početkom drugog poluvremena riješila sve dvojbe. Za vodstvo je zabio rezervist Chelseaja Shaun Wright-Phillips u 20. minuti. Novoga gola nije bilo do kraja prvog dijela, no već na otvaranju drugog pao je i drugi gol. Michael Owen pogodio je u 49. minuti. Na 3-0 povisio je Ćorlukin suigrač, branič Micah Richards. ENGLESKA - IZRAEL 3-0 (Wright-Phillips '20, Owen '49, Richards '66) RUSIJA - MAKEDONIJA 3-0 (V. Berezutski '8, Aršavin '83, Keržakov '88) POREDAK: Hrvatska 20, Rusija 18, Engleska 17, Izrael 17, Makedonija 7, Estonija 3, Andora 0.