Komentari 47

Engleski izbornik o Mađarima: 'Ne shvaćam zviždanje klečanju'

3

Zašto to radimo? Zato da educiramo ljude diljem svijeta. Ne mogu shvatiti zašto ljudi zvižde toj gesti i smatram da mladi ljudi ne znaju zašto to čine. Na njih utječu stariji, rekao je engleski izbornik Gareth Southgate nakon što je njegova momčad izviždana, a zatim i poražena od Mađarske na Puškaš Areni u Budimpešti.

Podsjetimo, Mađari su zbog navijačkih nereda dobili kaznu od tri utakmice bez navijača, a isto se nije odnosilo na djecu do 14 godina, koja su većinom došla u pratnji odraslih.

UEFA Nations League - Group C - Hungary v England

- Uefina odluka ovisi o drugima. Mi smo svoj stav jasno iskazali. Svi znaju u što vjerujemo i za što se zalažemo. Večeras smo tu zbog nogometa. Kad izgubite, ne možete pričati o drugim stvarima jer to bi značilo izostanak preuzimanja odgovornosti za rezultat - zaključio je Southgate.

VIDEO Vatromet 'teškaša' u tri minute, remi Italije i Njemačke

Gol iz penala u 64. minuti Dominika Szoboszlaija donio je Mađarskoj pobjedu (1-0), njihovu prvu nad Engleskom nakon čak 60 godina. Penal je dosudio portugalski sudac Dias nakon što je Zsolta Nagya faulirao Chelseajev branič Reece James, a ta odluka je doslovce razbjesnila engleske igrače.

Valja spomenuti i kako je za Mađarsku igrao nogometaš Osijeka Laszlo Kleinheisler. U igru je ušao u 71. minuti i svojoj reprezentaciji pomogao obraniti prednost.