Komentari 2

Englezi prvaci svijeta nakon 50 godina! Mladi im donijeli zlato

2

Engleska nogometna reprezentacija do 20 godina u nedjelju je u južnokorejskom gradu Suwonu osvojila naslov prvaka svijeta pobijedivši u finalu Venezuelu sa 1-0.

Pogodak vrijedan naslova svjetskog prvaka u 35. minuti postigao je Dominic Calvert-Lewin, 20-godišnji napadač Evertona.

Venezuelanski nogometaši najbliže su izjednačenju došli u 74. minuti, kad su izborili kazneni udarac, ali udarac Adalberta Penarande obranio engleski vratar Frederic Woodman.

U utakmici za 3. mjesto Italija je boljim izvođenjem jedanaesteraca (4-1) pobijedila Urugvaj.