Komentari 7

Za Euro 2012. predstavljena je maskota prvenstva - blizanci

6

Na prigodnoj svečanosti u Varšavi predstavljena je maskota nadolazećeg Europskog nogometnog prvenstva

Maskote prvenstva kojem su domaćini Ukrajinci i Poljaci blizanci su zasad nepoznatih imena. Dakako, blizanci su asocijacija na zajednički rad dvije zemlje koje "bratskim snagama" organiziraju Europsko prvenstvo, baš kao što su prije dvije godine to učinile Švicarska i Austrija.

Maskotu su predstavile, pak, igračke legende ove dvije zemlje: s jedne strane su bili Poljaci Zbigniew Boniek i Andrzej Szarmach, a od Ukrajinaca su svečanosti prisustvovali Andrij Ševčenko i Oleg Blohin.

Maskote će, pak, nakon premijernog pokazivanja u Varšavi imati nastavak svoje reklamne kampanje, pa će tako obići i ostale veće gradove po Poljskoj i Ukrajini.

Inače, putem interneta će posjetitelji UEFA-ine stranice imati sami prilike odlučiti koje će ime nositi blizanci. Tri prijedloga su: Klemek i Ladko, Slavek i Slavko, te Siemko i Strimko.