Euroliga: Rimljani pobijedili Barcelonu i ušli u Top 16

1

Zahvaljujući iznenađujućoj pobjedi u Barceloni te porazu Cibone u Le Mansu, rimska Lottomatica prijevremeno je osigurala daljnji plasman

Momčad hrvatskog izbornika Jasmina Repeše, Lottomatica Roma, iznenađujuće je u 13. kolu u gostima pobijedila Barcelonu  77-75 i time osigurala plasman u sljedeću fazu natjecanja. Repeši i Rimljanima dodatno je pomogla pobjeda francuskog Le Mansa nad Cibonom, koja bi se već sutra mogla oprostiti od Eurolige za ovu sezonu ako Partizan porazi Bamberg. Vrlo dobru utakmicu za Romu odigrao je Roko Ukić, koji je zabio 12 koševa (šut za tri poena 4-8) uz dva skoka i četiri dodavanja.
Moskovski CSKA slavio je u prvom susretu dana protiv Tau Ceramice hrvatskog trenera Nevena Spahije 70-62 i tako potvrdio prvu poziciju u skupini A. Zoran Planinić odigrao je daleko ispod uobičajenog prosjeka, a tijekom 23 minute ubilježio je samo jedan poen uz čak pet izgubljenih lopti.
Neuspješan dan španjolskih klubova zaključila je Unicaja Malaga gostujućim porazom kod Lietuvos Rytasa (71-63). Davor Kus ubilježio je četiri poena uz tri promašaja iza linije za tri poena te dva skoka i jednu asistenciju.