Euroliga: Spahijin Fenerbahče izgubio je od Olympiacosa...

1

Fenerbahče, ekipa Nevena Spahije sve je imala u svojim rukama. Porazom protiv Olympiacosa (80-65) zakomplicirali su situaciju. Treba im pobjeda za prolaz dalje

U sudaru dvaju najboljih klubova H-skupine Topa 16 košarkaške Eurolige Olympiacos je u 5. kolu slavio na gostovanju kod Fenerbahčea u Istanbulu 80-65...

Sastav pod vodstvom Nevena Spahije imao je veliku priliku pobjedom protiv Olympiacosa osigurati plasman u četvrtfinale i prvo mjesto u skupini H, ali je porazom zakomplicirao vlastitu situaciju, pa mu sada za četvrtfinale treba pobjeda ili poraz s manje od dva koša razlike u posljednjem kolu protiv Valencije, kluba koji je Spahija prošle godine vodio do naslova u Eurokupu.

Imao je Fenerbahče sredinom treće četvrtine u jednom trenutku prednost 49-37, uoči zadnje četvrtine 55-54, ali je u posljednjih 10 minuta Olympiacos uspio sve preokrenuti. Naime, posljednju je dionicu grčki sastav dobio 26-10, a tricu je od table u posljednjoj sekundi za +15 i osiguravanje prvog mjesta u skupini pogodio Theo Papaloukas.

Hrvatski reprezentativac Roko Leni Ukić bio je najefikasniji igrač svoje momčadi s 14 koševa (dvice 6/9, trice 0/2) za 28 minuta igre, a podijelio je i četiri asistencije. Ali valja istaknuti i Ukićevih pet izgubljenih lopti koje su Grci itetako kaznili. Drugi najefikasniji igrač Fenera bio je Tarence Kinsey s 12 koševa, dok je Marko Tomas za 27 minuta igre ubacio devet koševa (dvice 0/3, trice 2/6) uz dva skoka i jednu ukradenu loptu. Kod Olympiacosa nezaustavljv je bio Zoran Erceg s 19 koševa, Loukas Mavrokefalides je ubacio 18, dok je Papaloukas zabio 9.

U drugom susretu skupine H Valenciju su do trijumfa nad Žalgirisom vodili Nando De Colo i Jeremy Richardson koji su obojica ubacili po 17 koševa, dok valja spomenuti i učinak playmakera Omara Cooka koji je podijelio 12 asistencija. Kod Žalgirisa je najefikasniji igrač bio DeJuan Collins s 15 koševa.