Komentari 102

Jelovčićeva majstorija u stilu Maradone nije bila dovoljna...

7

Hrvatska futsal reprezentacija nije uspjela napraviti novu senzaciju na Euru u Belgiji. Italija je bila bolja u četvrtfinalu 2-1. U zadnjim sekundama Novak je pogodio stativu

Hrvatska futsal reprezentacija nije uspjela napraviti novu senzaciju na Europskom prvenstvu u Belgiji. Hrvatska je izgubila u četvrtfinalu od Italije 2-1. Tri sekunde prije kraja utakmice Tihomir Novak pogodio je stativu...

- Tužni smo, nije lako izgubiti ovakvu utakmicu, pogotovo nakon stative tri sekunde prije kraja utakmice. No možemo biti ponosni na sebe. Odigrali smo neizvjesne utakmice protiv najboljih momčadi svijeta. Dižemo se iz dana u dan i mislim da ćemo jednoga dana biti na razini Italije i Španjolske - rekao je Franko Jelovčić, strijelac jednog od najljepših golova dosadašnjeg Eura.

Tužni smo, ali možemo biti ponosni, Franko Jelovčić nakon poraza od Italije

Nije dobro počelo. Talijani su poveli u 46. sekundi utakmice. Hrvatska je naivno ispala kod prekida i morali smo "loviti" rezultat. A onda jedan od najljepših trenutaka na Euru i favorit za najbolji gol turnira. Franko Jelovčić primio je loptu na centru. Prošao je dvojicu Talijana, treći ga nije mogao sustići, "zarolao" je golmana i zabio iz teškog kuta od stative za 1-1. Zabio je Franko u stilu Diega Armanda Maradone Englezima 1986. u Meksiku.

No nije dugo trajalo slavlje naših. Italija je ponovno povela nakon prekida. Dobro su izveli aut, naši su opet ostali iznenađeni. Jednostavno nismo bili dobro postavljeni kod tih prekida. U drugom dijelu zaigrali smo puno bolje. Pritiskali smo Talijane, ali nismo uspijevali stvoriti pravu šansu. Italija je prijetila iz prekida, a u zadnjih pet minuta bili smo još u igri.

Mato Stanković uveo je "letećeg golmana" Matiju Capara, koji nas je spasio protiv Španjolske i Češke, ovoga puta nije išlo. Samo tri sekunde prije kraja ispriječila se stativa. Novak je pao na pod i primio se za glavu. Tako je malo nedostajalo...

Loše smo ušli u utakmicu. Teško je vraćati se protiv takve reprezentacije, Jakov Grcić

- Glupo je pričati o sreći kada smo i protiv Španjolske i protiv Češke zabili gol u zadnjim minutama. Loše smo ušli u utakmicu, kao i protiv Rusa i Talijana prije dvije godine, kada smo brzo primili gol. Nije nas taj gol presjekao, ali prve su nam minute kobne i teško je protiv tako jake reprezentacije vraćati - rekao je Jakov Grcić za službenu stranicu HNS-a.