Komentari 22

Everton bez Jelavića pobijedio Chelsea, Henry ponovno zabio

1

Igraju se utakmice 25. kola Premiershipa, a novo posrtanje je doživio Chelsea. Sastav Andrea Villas-Boasa je pao na Goodison Parku. Everton je slavio s 2-0...

U domaćem sastavu, Evertonu, niti na klupi za pričuve, nije bilo hrvatskog napadača Nikice Jelavića, a njegov su posao u suparničkom šesnaestercu kvalitetno obavili Pienaar i Stracqualursi. Prvospomenuti igrač, Južnoafrikanac Pienaar, je već u 5. minuti donio slavlje domaćinu, a podsjetimo da je krajem siječnja, u posljednjim satima prijelaznog roka, došao u Everton (po drugi put u karijeri) na posudbu iz Tottenhama. Chelsea je nakon toga napadao nešto žešće, ali i dalje ta momčad ima grdnih problema s realizacijom. I kada već Chelsea nije izjednačio dogodio im se Argentinac Denis Stracqualursi. Postigao je on u 71. minuti pogodak za 2-0 i nada gostiju se u tom trenutku rasplinula.

Hrvat Ivan Klasnić je ušao u igru u 63. minuti za Bolton, no nije uspio pomoći. Naime, Bolton je kao domaćin poražen od Wigana 2-1. Davies je u 68. minuti izjednačio za Bolton, no samo osam minuta kasnije Wigan je vratio vodstvo (strijelac McArthur) i zadržao ga do kraja.

Dva nova prvoligaša, Swansea i Norwich, odigrali su zabavnu utkamicu s pet pogodaka. Slavili su gosti s 3-2, makar su na poluvremenu gubili 1-0. No, u prvih 18 minuta drugog dijela su zabili čak tri puta, od čega Holt dva gola. Za Swanseu je to tek drugi domaći poraz ove sezone.

Majstor ostaje majstor, a to vrijedi za Thierryja Henryja. U subotu je Francuz zabio drugi prvenstveni pogodak po povratku u Arsenal. Izabrao je Herny fantastičan trenutak jer je zabio u 93. minuti za pobjedu 2-1 kod Sunderlanda. Arsenal je do 75. čak i gubio, ali je prvo Ramsey izjednačio, a potom na scenu stupio sjajni francuski napadač. Za Sunderland je ovo bio tek drugi poraz u posljednjih mjesec i po dana, odnosno, otkada je njihovim trenerom postao Martin O'Neill.

Recimo i da je Rus Pavel Pogrebnjak u debiju postigao pogodak za Fulham, koji je sa 2-1 pobijedio Stoke.