Evertonu protiv Ville samo bod nakon velikog vodstva

1

Nogometašima Evertona nije bilo dovoljno niti 2-0, niti 3-1 u 54. minuti da pobjedom okončaju gostovanje u Birminghamu kod Aston Ville

Završilo je nakon 90 minuta bez pobjednika 3-3, a barem bod domaćinu su osigurali James Milner i Garteh Barry. Pogotkom Stevena Pienaara u 54. minuti gosti su poveli s visokih 3-1, no već je u sljedećem napadu Milner smanjenjem na 3-2 dao nadu domaćinu u utakmici gdje je vođena borba za petim mjestom na ljestvici.
Napade su domaćini dodatno materijalizirali u 67. minuti kada je iz jedanaesterca, na konačnih 3-3, izjednačio Barry.  U šesnaestercu je, inače, srušen bugarski reprezentativac Stilijan Petrov.

PREMIERSHIP, 32. kolo:
Aston Villa - Everton 3-3 (Carew 33, Milner 55, Barry 67-11m / Fellaini 19, Cahill 23, Pienaar 54)