Evo gdje gledati milanski derbi za finale LP-a: Rebić i Milan love zaostatak protiv Broza i Intera

Utakmica počinje u 21 sat, a momčad Stefana Piolija morat će 'u gostima' od prve minute napasti žele li napraviti možda i najveće europsko čudo u ovoj sezoni i od autsajdera doći do finala najelitnijeg natjecanja

Isto natjecanje, ista država, isti grad, isti protivnici, isti stadion - različit rezultat u odnosu na prvi utakmicu polufinala Lige prvaka. Inter će na Giuseppe Meazzi dočekati Milan s prednosti od 2-0, a ove će momčadi sad zamijeniti ime stadiona i - svlačionice.

Trener Intera: Mogli smo dati više od dva gola. Pioli: Imali smo i mi šansi u drugom dijelu
Trener Intera:  Mogli smo dati više od dva gola. Pioli: Imali smo i mi šansi u drugom dijelu

Srećom, u ovakvoj situaciji neće odlučivati golovi u gostima jer se ta bizarnost već dogodila, ali ostavimo to u povijesti. Okrenimo se sadašnjosti i okršaju Marcela Brozovića na 'crno-plavoj' i Ante Rebića na 'crno-žutoj' strani Milana. U prvom susretu je hrvatski reprezentativac ušao s klupe momčadi Simonea Inzaghija u 62. minuti i pomogao im da obrane dva gola prednosti koju su donijeli iz prvog poluvremena. Podsjetimo, već je u osmoj minuti zabio stari lisac Edin Džeko, a tri minute kasnije šokirao je San Siro Henrikh Mkhitaryan

Ante Rebić nije ulazio u igru, ali odigrao je 71. minutu za vikend u Serie A gdje je Milan izgubio od momčadi s dna ljestvice Spezije (2-0) te tako izgubio korak za mjestima koja iduće sezone vode u Ligu prvaka, a sad ima i težak zadatak u ovogodišnjem izdanju najelitnijeg europskog natjecanja. Stefano Pioli morat će napasti susjede nakon lošeg izdanja u prvoj utakmici, a nakon što su ih navijači 'postrojili' i oni očekuju mnogo bolju izvedbu.

Serie A - AC Milan v Inter Milan

- Imamo jasan zadatak, to je pobijediti utakmicu i plasirati se u finale Lige prvaka. Nitko to nije mogao predvidjeti na početku godine, a morat ćemo odigrati bolje nego u drugom poluvremenu prvog susreta. Leao, Krunić i Messias su trenirali i nadam se da će biti spremni  - najavio je Pioli, a njegov kolega s druge strane dodao:

- Neki moji prijatelji pitali su se kako je moguće da utakmicu sudi Clement Turpin kad u redovima Milana igraju četiri Francuza, ali meni to nije problem. Došli smo do ovdje i znam da možemo napraviti novi veliki korak. Imamo zasluženu prednost, nećemo se braniti već pokušati dominirati.

Inter na korak do finala Lige prvaka! Poigrao se s Milanom, Brozović dobio pola sata igre

Uzvratna utakmica polufinala Lige prvaka na rasporedu je od 21 sat, a prijenos možete pratiti na programu Arena Sport 1.