F. Capello: Alex Ferguson nije pogriješio s Wayneom

1

Ako su testovi pred utakmicu pokazali da Wayne može zaigrati, onda je trener Uniteda postupio logično, rekao je izbornik Engleske Fabio Capello

Izbornik engleske nogometne reprezentacije Fabio Capello pružio je ruku podrške menadžeru Manchester Uniteda Alexu Fergusonu zbog njegove odluke o uvrštenju Waynea rooneyja u uzvratnoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka protiv Bayerna. Rooney je u prvom dvoboju protiv Bayerna na Allianz Areni, zabio već nakon 63 sekunde utakmice za vodstvo 'crvenih vragova', ali je Bayern na kraju pobijedio s 2-1, a najbolji strijelac Uniteda je pred kraj utakmice ozlijedio desni gležanj. U početku se procjenjivalo da će pauzirati između tri i četiri tjedna, te sigurno propustiti uzvratnu utakmicu protiv Bayerna. Ipak, Rooney se iznimno brzo oporavljao, a na dan utakmice je škotski mag odlučio riskirati i uvrstiti svog udarnog igrača u prvu postavu. Iako je samo dan ranije najavljivao da to sigurno neće učiniti. Na kraju je ispalo najgore za Manchester. Bayern je nadoknadio zaostatak 3-0, te je golovima Olića i Robbena stigao do poraza s okusom pobjede (3-2 za United) i plasmana u polufinale, a Rooney je pogoršao ozljedu, zbog koje je morao napustiti igru u 55. minuti. Fabio Capello ipak smatra da je Ferguson postupio ispravno...
- Sasvim razumijem Fergusonovu odluku da u momčad protiv Bayerna postavi i Rooneyja, jer itekako dobro zna koliko je njehovo prisustvo na terenu psihološki važno za cijelu momčad. Mislim da Ferguson time nije poduzeo nepotreban rizik. Ako su testovi pred utakmicu pokazali da Wayne može zaigrati, onda je trener Uniteda postupio logično – kaže Capello.
Ujedno se talijanski stručnjak osvrnuo i na činjenicu da po prvi puta nakon sedam godina u polufinalu Ligi prvaka neće zaigrati niti jedan engleski klub.
- Mislim da je razlog takvog podbačaja u činjenici da najjače engleske momčadi ove sezone nisu osnažile svoje sastave. Kada ste na vrhu, morate svake godine kupiti jednog ili dva vrhunska igrača ako želite ostati na vrhu. U odnosu na prošle sezone, engleski velikani ne samo da nisu kupovali velike igrače, oni su svoje već postojeće takve prodavali - kaže Capello.