FA Cup: U 3. kolu ispala čak četiri premierligaša

1

Čak četiri su premierligaša ispala u trećem kolu engleskoga nogometnog kupa od nižerazrednih momčadi. Oprostili su se Everton, Blackburn...

Nogometaši Portsmoutha teškom su mukom prošli gostujući okršaj kod Ipswicha pobijedivši na Portman Roadu 1-0 golom pričuvnog napadača Davida Nugenta u 51. minuti. Domaći igrači, koji su od 24. minute igrali bez isključenog Liama Trottera (preoštar prekršaj), u posljednjih su desetak minuta imali dvije sjajne prilike za izjednačenje. Jednom je lijepo obranio James, drugi je put Ipswichov napadač Lee bio neprecizan. Niko Kranjčar odradio je svih devedeset minuta u pobjedničkoj momčadi. Jednom je pucao u okvir gola, iznudio je tri prekršaja suparničkih igrača, a u dva navrata krajem prvog poluvremena sjajnim je dugim loptama u prilike izbacivao suigrače Diopa i Utaku. Manchester City je na gostovanju kod Premierligaša West Hama izvukao remi, te će prolaz u osminu finala sada tražiti u domaćem dvoboju s istim suparnikom 16. siječnja. Domaći su, barem po statistici, bili bolja momčad (19-8 udarci prema golu, 7-4 u okvir) i držali loptu u nogama 54 posto vremena. Vedran Ćorluka odigrao je cijelu utakmicu na zadnjem veznom, svom standardnom mjestu u posljednje vrijeme. Četiri je minute, doduše, proveo na mjestu stopera nakon što je igru zbog posjekotine na glavi privremeno napustio kapetan Richard Dunne, a gosti igrali s devetoricom u polju. Hrvatski si je reprezentativac u 51. minuti čak stvorio priliku za pogodak, no vratar domaćih Green na vrijeme je izašao na Ćorlukin predug for i pokupio loptu. U 90. minuti utakmice zbog nesportskog je ponašanja bivši Dinamov stoper dobio žuti karton. Najveće su iznenađenje priredili nogometaši trećeligaša Oldham Athletica, koji su na Goodison Parku golom Garyja McDonalda krajem prvog poluvremena slavili 1-0 protiv Evertona. Isti slučaj dogodio se i Birmingham Cityju, ali na gostovanju kod Huddersfielda (2-1). Premierligaše Blackburna i Boltona izbacili su drugoligaši Coventry i Sheffield United. Pogotovo je težak poraz (4-1) doživio Blackburn na svom Ewood Parku od gostiju iz Coventryja.