Fener dobio Real, 'kraljevi' u prvom dijelu zabili tek 17 poena

Iako su izgubili, 'kraljevi' su ostali na vrhu ljestvice, ali nije za pohvalu nevjerojatnih 17 koševa u prvom poluvremenu. Iako, utakmica je bila s malo koševa, no ovako nešto dugo nije viđeno

U zaostalom ogledu 18. kola, u iznimno tvrdoj borbi, Fenerbahče je u Istanbulu nadjačao madridski Real sa 66-51 te tako Madriđanima nanio tek četvrti poraz u sezoni. Nevjerojatno zvuči da je Real u prvom poluvremenu zabio samo 17 poena! Nije ni Fenerbahče bio mnogo bolji. Na poluvrijeme su domaći košarkaši otišli s 27 poena, no od samog početka su vodili i do kraja zadržali prednost za 12 pobjedu u sezoni.

S 12 poena Marko Gudurić je bio prvi strijelac kod domaćeg sastava, a tome je dodao četiri skoka i tri dodavanja. Pierria Henry je, pak, ubacio osam poena uz sedam skokova i čak devet asistencija. Kod Reala je najbolji bio centar Walter Tavares s 14 poena i devet skokova.

REAL MADRID v OLYMPIACOS PIRAEUS. EUROLEAGUE 2021/2022. ROUND 24.

Armani Milano je slavio u zaostalom dvoboju 17. kola kod Žalgirisa sa 74-70, s tim da Litavci u završnici nisu imali priliku za tek četvrto slavlje u sezoni. Goste je do pobjede vodio Malcolm Delaney s 20 poena te Kyle Hines s 11 poena i 10 skokova. U domaćem sastavu Lekavičius je ubacio 16 koševa te je imao pet asistencija.

Real na vrhu ljestvice sada ima omjer 20-4, dok ga slijede Barcelona (19-5), Armani Milano (16-7), Zenit (14-8), CSKA (14-9) i Olympiakos (13-9). Fenerbahče je, pak, na omjeru 12-10, a Žalgiris i dalje posljednji sa samo tri pobjede i čak 19 poraza.