Fenomenalni Kristan donio je 'Medvjedima' nove bodove

1

Medveščak je pobijedio Jesenice 3-0 i skočio na peto mjesto Ebel lige. Zabili su Maclean, Prpić i Filewich. Iduća utakmica je već u utorak kod Linza

Golman Kristan i pune tribine Ledene glavni su razlog nove pobjede Medveščaka nad Jesenicama u 14. kolu EBEL lige.

Kristan nije imao milosti za svoj bivši klub, skupio je 46 obrana i opet je led napustio bez primljenog gola, kao i u petak protiv Albe (6-0). Utakmica nije mogla početi bolje, već u prvoj minuti Maclean je zabio za početno vodstvo. U sedmoj minuti bilo je 2-0, a pogodio je 'lički div' Joel Prpić. Na semaforu je taj rezultat svjetlio sve do početka treće trećine, a Filewich je riješio sve nedoumice oko pobjednika. Za atrakciju se pobrinuo Banham, podignuo je publiku na noge udarcem nakon piruete i dodavanjem kroz noge. Pobjedom su Medvjedi došli na 5. mjesto.

Iduća utakmica je već u utorak, gostuju kod Linza.

Rezultati 14. kola: Vienna Capitals - Linz 4-1, Graz - Klagenfurt 0-2, Villach - RB Salzburg 2-3, Alba Volan - Olimpija 4-2

Poredak: 1. KAC 24, 2. Villach 20, 3. RB Salzburg 18, 4. Vienna 16, 5. Medveščak 16, 6. Jesenice 15, 7. Olimpija 11, 8. Graz 10, 9. Linz 10, 10. Alba 10