Komentari 16

Fešta u Tuzli: Dinamo gubio od Slobode, do remija s autogolom

11

Domaćini su u vodstvu protiv Dinama proveli deset minuta. Tada su, zapravo, zabili sami sebi jer je nakon Jovičevićeva slobodnog udarca Smajić od junaka brzo postao tragičar zabivši loptu u vlastitu mrežu

Tuzla je u petak na trenutak stala. Dinamo je nakon Žepča došao uveličati i 100. godišnjicu Slobode, što je za grad i klub bio - spektakl.

00:25

Na Tušnju se na papiru igrala prijateljska utakmica, ali momčad koju je na teren poslao Nenad Bjelica imala se namjeru dokazati, pojedinci izboriti možda i za prvih 11 u onim važnijim utakmicama, stoga nitko nije ušao "hodajući" travnjakom.

Završilo je 1-1, valjda i najpravednije da u ovom slavljeničkom danu ne bude tužnih. S nekoliko novih lica (Gjira, Jovičević, Tolić, Baturina, a još su počeli Zagorac, Pinto, Šitum, Dilaver, Moubandje, Leovac, Atiemwen) dinamovci su od 24. minute bili u zaostatku. Dilaver je igrao rukom, a precizan je s bijele točke pokraj Zagorca bio Smajić.

Dinamovci se u Tuzli poklonili žrtvama masakra na Kapiji...

Domaćini su u vodstvu protiv člana Lige prvaka proveli deset minuta. Tada su, zapravo, zabili sami sebi jer je nakon Jovičevićeva slobodnog udarca Smajić od junaka brzo postao tragičar zabivši loptu u vlastitu mrežu. Zagrepčani su, dakako, nastojali preokrenuti, pobijediti, ali uglavnom im se priječio domaći golman Lakić.

Ovime završava Dinamova turneja po Bosni i Hercegovini, gdje su, između ostalog, igrači danas u Tuzli odali počast žrtvama masakra na Kapiji u Tuzli.

- Sloboda je zaista klub koji je u bivšoj državi predstavljao bosanskohercegovački nogomet na najbolji mogući način. Sloboda zbog bogate povijesti zaslužuje biti stabilan klub i vjerujem da će izaći iz komplicirane trenutačne situacije - rekao je Bjelica.