Fjodor Jemjeljanenko je i dalje bez protivnika za Staru godinu

2

Rus se trebao boriti s Tsuyoshijem Kohsakom, prvim borcem koji ga je pobijedio. Međutim, to se neće dogoditi. Kohsaka će se boriti na Rizinu, ali ne protiv Fjodora

Iako se ranije govorilo kako će se na prvom Rizinu FF, koji se održava 28. i 31. prosinca u Super Saitama Areni, Fjodor Jemjeljanenko boriti s veteranom Tsuyoshijem Kohsakom (45), čini se da to nije istina, piše FightSite . Kohsaka će nastupiti na jednoj od priredbi, ali protivnik mu neće biti Fjodor nego James "The Colossus" Thompson .

Kohsaka i Fjodor su stari poznanici. Borili su se davne 2000. godine u Ring organizaciji. Japanac je tada nakon samo 17 sekundi laktom udario Jemjeljanenka i napravio mu posjekotinu zbog koje je meč prekinut. Iako je udarac bio ilegalan, Koshaka je pobijedio, a Fjodor doživio prvi poraz u karijeri.

Koshaka se povukao iz MMA-a nakon poraza od Marka Hunta u Prideu 2006. godine, a ovo će mu biti prvi nastup nakon devet godina. Njegov protivnik James Thompson je poznat na MMA sceni pošto je već dugi niz godina aktivan. Borio se još u PRIDE danima, u Dreamu, Cage Rageu, ali i Bellatoru.