Komentari 4

Francuzi prokockali veliku prednost protiv Španjolaca

1

Rukometaši Francuske i Španjolske odigrali su 24-24 u posljednjem kolu prvog kruga. Karabatić je zabio pet, a kod Španjolaca Aguinagalde šest

Prvi veliki derbi i pravu rukometnu poslasticu na Europskom prvenstvu u Austriji između Francuske i Španjolske gledali su večeras navijači u Wiener Neustadtu, a zvijezde su na kraju podijelile bodove odigravši 24-24. Francuzi su u prve dvije utakmice Eura odigrali jako loše. Najprije su remizirali s Mađarima, a onda jedva pobijedili ne tako snažnu Češku. Očekivalo se da će se protiv, na ovom prvenstvu raspucanih, Španjolaca probuditi i uspjeti pobijediti. A nakon što je Gille u 40. minuti zabio za velikih +6 (18-12) navijači svjetskih prvaka već su počeli slaviti. Tribine su proključale i činilo se da će momčad Claudea Oneste od sada igrati neko sasvim drugačije prvenstvo. No rastrčani Španjolci počeli su malo po malo 'grickati' prednost 'galskih pijetlova' i u 55. minuti Malmagrovim golom već je 21-21. Samo minutu i pol prije kraja sve se okreće i Španjolci imaju pobjedu u svojim rukama. Entrerrios je zabio za 24-23 i trebalo se samo obraniti za stopostotni učinak u prvom krugu. No za jedan bod bogatiji odlazak u drugi krug Francuzima je osigurao igrač s klupe Joli golom iz sedmerca 23 sekunde prije kraja. Za pobjedu 'furije' ipak nije bilo vremena. Iako su obje momčadi ranije osigurali prolaz u drugi krug, Španjolci s ovim bodom putuju s prvog mjesta dok će Francuzi prema svemu sudeći prenesti samo dva boda. No i to ovisi o utakmici Mađarske i Češke. Pobijede li Česi, Francuzi putuju s bodom više na Sloveniju, Njemačku i Poljsku.