Komentari 62

Frankfurt slavi Hrvate: Rebić zabio, Eintracht u polufinalu

3

NJEMAČKI KUP Plasman u polufinale Kupa u utorak su izborili Bayern i Bayer Leverkusen, a posljednjeg putnika doznat ćemo nakon susreta između Schalkea i Wolfsburga

Nogometaši Eintrachta, koje predvodi bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Niko Kovač, izborili su plasman u polufinale njemačkog Kupa nakon što su u četvrtfinalnom susretu u Frankfurtu pobijedili Mainz 3-0.

Eintracht  e poveo u 17. minuti Rebićevim golom nakon velike pogreške gostujućeg vratara Renea Adlera. Mainzov vratar je nespretno reagirao na povratnu loptu što je iskoristio Marius Wolf asistiravši Rebiću koji je zabio u praznu mrežu za vodstvo 1-0.

Bio je to njegov peti pogodak ove sezone pri čemu prvi u Kupu. Drugi pogodak gosti su si sami zabili. Napadač Eintrachta Sebastien Haller je ubacio loptu u kazni prostor, a Alexander Hack je skrenuo u vlastitu mrežu.

Sve dvojbe oko pitanje pobjednika razriješio je Omar Mascarell u 62. minuti. Španjolski veznjak je iskoristio još jedan Hackov 'poklon' i potom rutinski svladao Adlera. Očajno izdanje Mainza zaokružio je Danny Latza zaradivši crveni karton u 82.

U polufinalu i Schalke, Pjaca igrao od prve minute

Nakon Bayerna, Bayer Leverkusena i Eintrachta plasman u polufinale njemačkog Kupa izborili su i nogometaši Schalkea koji su u posljednjem četvrtfinalnom ogledu na svom travnjaku pobijediku Wolfsburg 1-0.

Gol odluke zabio je Guido Burgstaller u 10. minuti utakmice.

Marko Pjaca je zaigrao od prve minute u redovima domaćina, a zamijenjen je u 76. minuti. Josip Brekalo nije nastupio za Wolfsburg.

Ždrijeb parova polufinala je 11. veljače, polufinalni susreti su na rasporedu 17. i 18. travnja, a finale je 19. svibnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.