Komentari 17

Galinović: Messi je prvo meni zabio, driblao je kako je htio...

3

Lionel Messi je najbolji strijelac Lige prvaka ikad. A sve je počelo sa Šerićem, Bišćanom i Galinovićem. Messi je Galinoviću zabio svoj prvi gol u Ligi prvaka...

Kako se ne bih sjećao?! Činilo mi se da imam loptu u rukama, ali Messi je došao do nje i nekako me prebacio. To mu je prvi gol u Ligi prvaka, kaže Mario Galinović.

Tog studenog 2005. Panathinaikos je došao na Nou Camp , a katalonski napad predvodili su Samuel Eto’o, Ronaldinho i 18-godišnji Messi. Grci su izgubili 5-0, junak je bio Eto’o s tri gola, a u 34. minuti cijeli stadion je ustao i zapljeskao golu Messija.

- Bio je mlada zvijezda i svi su čekali kad će zabiti prvi gol. No glavne face u momčadi bili su Ronaldinho, Eto’o, Xavi... Čim smo došli u Barcelonu, malo smo u medijima pogledati sastav koji će nas dočekati. Pisalo se o svemu, no Messi nije bio u prvom planu. Ali na terenu je izgledao doista strašno... Driblao je kako je htio, a nakon gola vidio sam da je riječ o genijalcu - rekao je Mario Galinović, koji je trenutačno polaznik trenerske akademije
u Zagrebu.

Do utakmice Barcelone i APOEL-a u utorak rekorder je bio Raul sa 71 golom. No Messi je, zabivši hat trick Cipranima, stigao do 74 gola u Ligi prvaka. Nakon utakmice otišao je do glavnog suca Rocchija i zamolio ga za loptu. Odnio ju je kući. Raul je svoj 71., posljednji gol u Ligi prvaka, zabio s 34 godine. A Messi je 74 gola zabio s 27 godina.

- Nisam pretjerano razmišljao o rekordu, znao sam da će doći. Mlad sam, još dugo namjeravam igrati - rekao je rekorder Messi, koji je, primajući čestitke, otišao do Luisa Suareza i čestitao mu na prvom golu za Barcelonu.