Gambling act: 'Tankiraj’ i dvije godine u zatvor!

1

Nakon čestih pojava namještanja teniskih mečeva, u Engleskoj će uskoro na snagu stupiti zakon nazvan “Gambling Act”

Ni Davidenko, ni njegov trener, ni ja nemamo nikakve veze s namještanjem teniskih mečeva. Tužit ćemo sve koji misle drukčije, branio je agent svog pulena Nikolaja Davidenka nakon što je Rus izgubio u 1. kolu Sopota. U tome meču okrenulo se, slučajno ili ne, 7 milijuna dolara. Sumnja je tim veća jer je, kad je Davidenko dobio prvi set protiv Vassala, i nadalje bio veliki favorit da će - izgubiti meč. - Inzistirat ću na tome da svaku sportsku zvijezdu koju uhvatimo u namještanju susreta strpamo u zatvor do maksimalno dvije godine. Ti incidenti su rijetki, ali nas zabrinjavaju i rade veliku štetu sportu - izjavio je Gerry Sutcliffe, novi britanski ministar sporta, koji je od 1. rujna najavio “Gambling Act”, zakon prema kojem će zvijezdama uistinu prijetiti zatvorska kazna od najviše dvije godine. Profesionalni ATP Tour još je 2003. godine odlučio uvesti promjene. Nakon što je Jevgenij Kafeljnikov izgubio meč u Lyoneu protiv Vicentea (koji je do tog trenutka imao 12 poraza u nizu), ATP Tour je uveo kaznu od 100.000 dolara za “upecane” tenisače. Nitko nikad nije uhvaćen. - Novost je da s nama radi Franzese, bivši član njujorške mafije. Zbog reketarenja je odležao 10 godina i ima iskustva s namješanjem susreta - izjavio je glasnogovornik ATP-a. Nije neka garancija, ali tko zna, možda uplaši Ruse...