Komentari 51

Gdje gledati Dinamo - AEK?

AEK je ozbiljna i iskusna momčad koja je puna internacionalaca, igračima iz ozbiljnih reprezentacija. Stabilni su, čvrsti i tvrdi, nije slučajnost da su osvojili dvostruku krunu u Grčkoj, rekao je Bišćan

Ždrijeb u Nyonu prvotno je odlučio kako će susret Dinama i AEK-a u Maksimiru odlučiti putnika u play-off Lige prvaka, ali zbog tragične smrti navijača AEK-a, prva utakmica u Ateni nije niti odigrana.

videovijesti Zagreb kao utvrda: Ovo je utakmica visokog rizika, postoji i opasnost od napada dronom 01:21

Grčki prvak uperio je prst krivnje u hrvatskog prvaka za masovnu tučnjavu u kojoj su sudjelovali navijači Dinama pa je od Uefe tražio da ga se izbaci iz Europe. Uefa je to odbila i odlučila kako će se prva utakmica igrati u Zagrebu danas od 20 sati, a uzvrat je u subotu od 20.45.

POGLEDAJTE VIDEO: NOGOMETAŠI AEK-a ODRŽALI TRENING

Zagreb: Nogometaši Dinama odradili su trening na maksimirskom stadionu

U nezapamćenim okolnostima 'modri' dočekuju utakmicu koja će odrediti jako puno toga u ovoj sezoni. Pobjeda u ovome dvomeču donosi plasman u play-off Lige prvaka, ali i osigurava grupnu faze Europske lige, što su čelnici Dinama postavili kao glavni cilj pred novu sezonu. Hrvatski prvak blokirao je sve transfere do susreta s AEK-om pa bi utakmice protiv grčkog prvaka nekim igračima mogle biti i posljednje u dresu Dinama.

Gdje je prijenos utakmice?

- Prije nego što krenemo na nogomet, želio bih izrazit sućut obitelji nastradale osobe. Isto tako suosjećanje svima koji su u ovoj tragediji doživjeli negativne posljedice po sebe i bližnje. Utakmica? AEK je ozbiljna i iskusna momčad koja je puna internacionalaca, igračima iz ozbiljnih reprezentacija. Stabilni su, čvrsti i tvrdi, nije slučajnost da su osvojili dvostruku krunu u Grčkoj - najavio je utakmicu trener Dinama Igor Bišćan.

Martin Baturina imao je visoku temperaturu, ali odradio je posljednji trening i trebao bi biti spreman za utakmicu. Najbolja moguća vijest je da izostanaka nema te Bišćan ima sve igrače na raspolaganju.

Utakmica počinje u 20 sati, a prijenos je na MAXSport 1. Emisija počinje 45 minuta ranije.