Komentari 30

Gdje gledati Wales - Hrvatska?

"Vatreni" su dvaput gostovali u Cardiffu i oba puta završilo je 1-1, sad bi nas i taj bod ostavio u igri, a pobjeda sasvim približila Njemačkoj

Hrvatska je imala 19 udaraca na gol i osam u okvir, Wales jedan jedini. I taj je, debelo nakon 90. minute, u doslovno posljednjoj akciji utakmice, završio u našoj mreži. Tako je Hrvatska na Poljudu u Splitu krenula u kvalifikacije za Euro 2024. u Njemačkoj, remijem 1-1 s Walesom.

POGLEDAJTE VIDEO: Velški navijači u Splitu

navijači walesa 00:58

Vjerujemo da ta dva ispuštena boda neće biti kobna u konačnom izgledu tablice i da neće koštati "vatrene" odlaska na Euro, kao ni još bolniji poraz od Turske u četvrtak u Osijeku. A to Dalićeva družina može ispraviti u Cardiffu jer i dalje ima sve u svojim rukama. Ni remi ne bi bio tako loš.

Dvaput je Hrvatska gostovala u Walesu i oba puta bilo je tijesno, čupavo. Momčad Igora Štimca u ožujku 2013. u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo slavila je 2-1 preokretom u zadnjih 13 minuta golovima Dejana Lovrena u 77. i Eduarda da Silve u 88., a Zlatko Dalić odande pati remi 1-1 iz listopada 2019. u kvalifikacijama za Euro, kad je strijelac bio Nikola Vlašić.

U oba je susreta za domaćine zabio Gareth Bale, danas sretni umirovljenik... Pobjeda u Cardiffu Hrvatsku bi dovela na koračić do plasmana na Europsko prvenstvo.

Prijenos utakmice je od 20.45 na Novoj TV, a uvodna studijska emisija počinje u 20 sati.