Komentari 30

Bucksi poravnali, Golden State Warriorsi opet srušili Houston

1

Boston se držao do 29. minute, tada se Middletonu pridružio Antetokounmpo i Bucksi su odsprintali do pobjede: 123-102. U Oaklandu opet dominacija velemajstora Duranta: 115-109 za GSW

Dvije su čudne NBA-playoff utakmice igrane u noći sa utorka na srijedu, ali sa uobičajenim facama u naslovnim ulogama. U Milwaukeeju Celticsima je presudio Giannis Antetokounmpo uz pomoć Khrisa Middletona i Erica Bledsoea, u Oaklandu je Rocketse opet riješio Kevin Durant uz ključne epizodne role Klaya Thompsona i Stepha Curryja.

Milwaukee-Boston 123-102

NBA: Playoffs-Detroit Pistons at Milwaukee Bucks

U Wisconsinu nije bilo totalne dominacije Celticsa kao u prvoj utakmici četvrtfinala u istoj dvorani, ali dobrih je pola sata izgledalo da će stvar odlučivati jedna lopta, zadnji napad. U 29. minuti Bucksi su imali samo +3 (74-71) i onda se Middletonu (28p) priključio najveći kandidat za MVP-ja, Greek Freak Giannis (29-10-4), u seriji Bucksa 12-0 zabio osam poena i priča se nakon 86-71 u 33' više ni na sekundu nije vratila u neizvjesne vode.

Domaći su 'prodali' 11, a gosti čak 13 lopti. Trice su se ispucavale kao na haklu (19/42 tj. 10/28), a u toj su se košarci bolje snašli Bucksi koji su pobijedili sa +21, a u jednom su trenutku imali i 31 poen viška. Serija se seli u Boston, momčadi su izjednačene (1-1), a prva tekma u domu Celticsa na rasporedu je u noći sa 3. na 4. svibnja.

Golden State - Houston 115-109

NBA: Playoffs-Houston Rockets at Golden State Warriors

Uvijek posebno naelektrizirano sučeljavanje Warriorsa i Rocketsa počelo je ozljedama ključnih igrača. Najprije Stepha Curryja kod domaćih (srednji prst lijeve ruke), a onda Jamesa Hardena (oko, nakon slučajnog udarca Draymonda Greena). Harden je rekao da cijelu utakmicu gotovo uopće nije vidio, ali i takav je zabio 29 poena (uz 6 izgubljenih lopti). Ako ne igra Harden, Houston je u problemu, a GSW... Ima klasa koliko god mu treba.

Kevin Durant je još jednom šampione odveo do pobjede koja je izgledala jako upitna samo šest minuta prije kraja kada je Clint Capela smanjio na tek -3 (93-90) no Golden State je serijom 13-4 brzinski vratio stvari na svoje mjesto pa u Texas ide sa očekivanih, komfornih 2-0.