Komentari 2

Gilardino trpa kao nekada, Juventus ne može zabiti

1

Fiorentina je na svom stadionu pobijedila Genou 1-0, a Sampdoria je odigrala 0-0 s Juventusom pred svojim navijačima i osvojila vrijedan bod

Kada ga je ovoga ljeta Fiorentina kupovala od Milana, skeptika je bilo više nego onih drugih. Gilardino je bivši igrač, nikada od njega napadača, taj ne može zabiti ni na prazan gol... Tako su nekako izgledali komentar na nogometnim forumima, uz dodatak da je Fiorentina bacila novac. Nije prošlo previše, samo pet kola u Seriji A, a skeptici su već zašutjeli...
Alberto Gilardino zabija gotovo svaku utakmicu, bez obzira radi li se o prvenstvu ili Ligi prvaka, u kojoj je Lyonu zabio dvaput. Pogodio je i protiv Genoe na stadionu Artemio Franchi i donio pobjedu svojoj momčadi, tek drugu ove sezone. Ako ništa drugo, već je sada sigurno da novac uložen u ovaj transfer i nije baš bačen. Momak je zabijao u Parmi, nije zaboravio kako se to radi.
Gilardinov potez iz 61. minute bio je jedan od rijetkih bljeskova na ovoj utakmici. Šansi gotovo da i nije bilo, tek tu i tamo poneka opasnija situacija. Ivan Jurić je ušao u igru u 40. minuti i bio je na terenu u trenutku kad je Gilardino zabijao.
A u Genovi nije zabijao nitko. Strijelci u dresu domaće Sampdorije i gostujućeg Juventusa nisu se iskazali. Iako nije bilo golova, dvoboj je bio puno zanimljiviji od onoga u Firenci. Bio je to dvoboj dvaju silno talentiranih nogometaša - Antonija Cassana i Alexa Del Piera. Mlađi Cassano prijetio je s jedne, veteran Del Piero s druge strane. Nešto konkretniji bio je Juventusov kapetan, koji je u 20. minuti pogodio stativu na dodavanje Sissoka.