Komentari 146

Poraz 'modrih': Eduardo zabio Dinamu na asistenciju Srne

2

Dinamo je izgubio na pripremama u Španjolskoj od ukrajinskog Šahtara s 2-0. Prvi gol za Ukrajince zabio je Eduardo da Silva i to na asistenciju kapetana Darija Srne

U posljednjem susretu na pripremama u Španjolskoj hrvatski nogometni prvak Dinamo je izgubio od Šahtara iz Donjecka 0-2.

Bio je to treći poraz 'modrih' na priprema nakon što su izgubili od bugarskog Litex Lovecha (1-3)  i od norveškog Stromsgodseta (0-2).

Dinamo je upisao i dva neodlučena ishoda protiv moskovskog CSKA (0-0) i Celja (0-0), a dobili su jedino Piast Gliwice (2-1).

Šahtar je poveo u 7. minuti nakon 'hrvatske akcije'. Kapetan 'vatrenih' i ukrajinskog sastava Darijo Srna je fantastično ubacio s desne strane, a na loptu je natrčao Eduardo da Silva i sa 6-7 metara udarcem iz prve svladao Dinamovu 'jedinicu'.

Ukrajinci su povisili na 2-0 u 26. minuti, a strijelac je bio Taison. Do kraja susreta oba su sastava imala nekoliko prilika za pogodak, no rezultat se nije mijenjao.

Dinamo je utakmicom protiv Šahtara zaključio pripreme i ekipa se u subotu poslijepodne vraća u Zagreb da bi već u srijedu susretom četvrtfinala Kupa protiv Intera krenuli u obranu dvostruke krune.

"Dobro smo igrali, ali nismo imali sreće"

- Čestitke Šahtaru na pobjedi do koje su došli jer su iskoristili svoje prilike dok mi to nismo napravili. Prilično smo dobro igrali, ali nismo imali dovoljno sreće ni koncentracije u završnici. Nekoliko puta su njihovi igrači izbijali loptu s linije...

- Ako me pak pitate s čime nisam zadovoljan onda je to nedostatak agresije i brojem faulova. Protiv ovakvog protivnika kao što je Šahtar jednostavno moramo biti čvršći - rekao je Zoran Mamić, prenosi Dinamova stranica.