ili Prijava Prijavi se
Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata
13 komentara

Amer golčinom okrunio dobru igru, Majerove tri žute minute

Dinamo je pred 5000 ljudi na Maksimiru osvojio Superkup pobjedom nad Rijekom 1-0(1-0). Najbolji pojedinac bio je Amer Gojak koji je prekrasno zabio za pobjedu, dok je razočarao Lovro Majer crvenim kartonom

Nakon pet godina ponovno se u Hrvatskoj igrao Superkup, a zasluženo su trofej 'dignuli' nogometaši Dinama. Pobijedili su Rijeku 1-0 (1-0) odličnim golom Amera Gojaka, a mrlju na utakmicu stavio je Lovro Majer koji je dobio crveni karton tri minute nakon ulaska u igru i zakomplicirao završnicu svojoj momčadi.

Riječani to nisu uspjeli kazniti, a Raspopović iako u vrlo dobroj predstavnik može žaliti za propuštenom prilikom u zadnjim minutama.

Dinamo (4-1-4-1)

Dominik Livaković (7) - reprezentativna 'jedinica' i nije imala previše posla. Ispratio je što je trebalo, ali i bio na visini zadatka u samom finišu utakmice kad je Raspopoviću skinuo 'mrtvaca'.

Petar Stojanović (6,5) - slovenski reprezentativac dobro je koristio 'rupe' u Bišćanovoj taktici i otvarao prosto Kadzioru na 'krivoj' poziciji. Dobar je bio i s loptom, pogađao centaršuteve koje povučeni Gavranović nije koristio. Da ga nije bilo na pravom mjestu, Čolak bi u prvom pravom ozbiljnijem napadu imao 1 na 1 sa Livakovićem.

Marko Lešković (6) - nije Dinamov stoper danas bio na razini, ali imao je puno više 'sreće nego pameti'. Nije se mogao nositi s Čolakom i dva je puta pokušao iznijeti loptu i to mu nije uspjelo. Može i mora Lešković puno bolje.

Dino Perić (7) - dominantan u skoku i siguran pokraj danas labilnog Leškovića. Nijedan centaršut nije prošao kraj njega, a bolje se nosio s Čolakom od svojih kolega. Moći napadač Rijeke par je puta morao posezati za faulom zbog dobrog pritiska Dinamovog mladca koji je imao i odličnih 'izleta' prema naprijed.

Marin Leovac (6,5) - Dobro je zatvorio lijevu stranu i Tomečak je imao malo prilika. Na njegovoj je strani igrao i Dino Perić pa su Riječani uglavnom birali prolaske preko Leškovića.

KOMENTAR Nije Bjelica od jučer: Bišćanu nije dvaput prošla ista fora...

Arijan Ademi (6,5) - tihi radnik na poziciji zadnjeg veznog dobro je pomagao svojim stoperima kod čuvanja neugodnog Rijekinog centarfora, ali i solidno pokrivao međuprostor između zadnje linije i veznjaka.

Izet Hajrović (6,5) - Hajro danas nije imao ni centaršut, a u dobrim je situacijama reagirao lošije nego inače. No, može si i on dopustiti jednu partiju gdje neće biti najblještaviji Dinamov dragulj. Imao je čistu priliku za 2-0, ali traljav udarac lagano je obranio Sluga. Sve je popravio odličnim prodorom deset minuta prije kraja utakmice

Damian Kadzior (7) - odlično se snašao Poljak na neprirodnoj mu poziciji centralnog veznog. Lijepo se nadopunjavao s Gojakom i svojim prepoznatljivim dugim loptama lijepo pronalazio Oršića. Pokušavao je i s loptama u prostor, ali danas Gavro nije bio inspiriran

Amer Gojak (8) - bosanskohercegovački veznjak imao je potez utakmice. Od samog početka najviše se trudio, požurivao Livakovića i suigrače u prijenosu lopte, a nagradio se i odličnim golom koji je Dinamu donio Superkup. Jedan od najboljih pojedinaca utakmice

Mislav Oršić (6,5) - 'hranio ga je danas Kadzior, dok je Mislav odlično prodirao po boku, ali nije imao kome proslijediti okomitu loptu.

Mario Gavranović (6) - nije to bio danas švicarskog reprezentativca. Trudio se, trčao, pokušavao, ali sve što je dotaknuo pretvorio je u loptu za Rijeku. Danas jednostavno nije bio njegov dan.

od 60. minute Bruno Petković (6) - bio je tu, ali nije bio ništa raspoloženiji od Gavranovića.

od 81. minute Lovro Majer (1) - opća katastrofa u režiji mladog Dinamovca. Nepromišljeni lakat nakon loše izvedenog slobodnjaka i onda još jedan nepromišljen start za drugi žuti karton tri minute nakon ulaska u igru u praktički dobivenoj utakmici je nedopustiv.

od 90. minute Nikola Moro (/) - igrao premalo za ocjenu

Rijeka (3-4-3)

Simon Sluga (6) - u moguće posljednjoj utakmici u riječkom dresu Sluga je pokazao zašto je na meti novopečenog premierligaša. U par je navrata odlično reagirao, dok kod gola nije mogao ništa. Komunikacija s zadnjim redom također je bila na razini.

Joao Escoval (6) - nervozan je Portugalac u redovima Rijeke, loše je ispratio akciju kod Dinamovog gola. No, imao je i nekoliko dobrih reakcija u sprječavanju kontri.

Dario Župarić (6) - najbolji u zadnjem redu Rijeke, ali opet nedovoljno dobar da zaustavi Gojaka u momentu inspiracije.

Roberto Punčec (5,5) - iskorištavali su Punčecov loš dan u 'modrim' redovima. Nje uspio zaustaviti Hajrovića ni kad je Dinamova 'osmica' imala loš dan, a on i Escoval nisu se baš snašli u formaciji sa tri stopera.

Momčilo Raspopović (6) - puštalo je malo po riječkim bokovima, ali bio je korektan. Mogao je postati riječki heroj kad je izašao u 1 na 1 situaciju sa Livakovićem, ali nije uspio zabiti.

Luka Capan (6) - vjerojatno je Bišćan očekivao agresivniju igru od svog veznjaka. Može on puno bolje nego što je to bilo danas, ali na njegovu sreću, ovo je tek početak sezone.

DINAMO - RIJEKA 1-0 Superkup je 'modri'! Sjajan gol Gojaka, Majer ušao i pocrvenio

Ivan Lepinjica (6,5) - rastrčan je bio mladić u bijelom dresu i pokazao da dobre igre u završnici prošle sezone nisu bile slučajnost.

Ivan Tomečak (6,5) - uvijek dobro raspoloženi Tomečak danas se jako dobro snašao na 'kontra' strani. I s lijevom nogom je tražio Čolaka, nije to bilo precizno i dobro kao s jačom desnom, ali među bio je među boljima u svojoj momčadi.

Zoran Kvržić (6,5) - standardno rastrčan, malo je više pomagao u obrambenom dijelu i zatvarao stranu pa je tu patio napadački segment.

Antonio Mirko Čolak (6,5) - najbolji u redovima Rijeke. Zadao je puno problema Dinamovoj obrani, ali nije uspio zabiti gol. Fizički moćan i dominantan bit će prijetnja za protivničke obrane ove sezone

Alexander Gorgon (6) - poticao je svoje igrače na trku, sam se trudio, ali nije uspio puno pokraj Stojanovića i Leškovića. Gledali smo ga i u opasnijim izdanjima.

od 63. minute Domagoj Pavičić (6) - ušao je kao rješenje prema naprijed, ali nije odigrao ništa posebno. Još uvijek mora loviti formu nakon oporavka od ozljede.