Komentari 25

Golčina Ivana Rakitića; Bilićev Bešiktaš prošao, Kelava ispao

1

Igrala se 22. minuta kada je branič Slaska loše izbacio loptu, točno do Rakitića, koji je odličnim udarcem s 30-ak metara pogodio u golmanov gornji desni kut

Ivan Rakitić zabio je Slasku u prvoj utakmici četvrtog kola Europske lige, a istu je stvar hrvatski reprezentativac ponovio večeras na uzvratu u Poljskoj.

Igrala se 22. minuta kada je branič poljske momčadi loše izbacio loptu, točno do Rakitića, koji je odličnim udarcem s 30-ak metara pogodio u golmanov gornji desni kut za vodstvo Seville 1-0. Gol pogledajte ovdje.

Hrvatski reprezentativac igrao je do 57. minute kada ga je zamijenio Cotan. Inače, Sevilla je pobijedila 5-0, a golove su osim Rakete zabili Bacca (2), Samperio i Perotti.

Dinamo Kijev s uvjerljivih 5-1 pobijedio je kazahstanski Aktobe, a Ognjen Vukojević odigrao je cijelu utakmicu, dok je Domagoj Vida ušao u  77. minuti.

Ispali Runje, Tičinović, Delač, Kelava

Nordsjaelland Ivana Runje i Marija Tičinovića imao je povoljnih 1-1 s gostovanja u Švedskoj kod Elfsborga, ali kod kuće su izgubili 1-0 i tako završili svoj europski put.

Vojvodina je izgubila kod moldavskog Sheriffa 2-1 i tako nakon 1-1 u Novom Sadu ispala iz Europe. Za domaćine je cijelu utakmicu branio Vjekoslav Tomić, a za goste Matej Delač. Spomenimo kako se od Europe oprostio i drugi srpski klub, Partizan, koji je na gostovanju kod Thuna izgubio 3-0.

Udinese je na gostovanju kod Libereca odigrao 1-1, te se tako nakon domaćeg poraza 3-1 oprostio od Europske lige. Ivan Kelava branio je cijelu utakmicu.

Bilić prošao dalje

Beškitaš, kojeg s klupe vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, pobijedio je Tromso 2-0 i tako nadoknadio zaostatak iz prve utakmice te se plasirao u skupine Europske lige. Turskoj momčadi prolaz dalje golovima u 52. i 54. minuti donijeli su Almeida i Ozyakup.