Komentari 115

Golijada u Sigetu s tri penala: Dragovoljac preokrenuo Split

6

Hrvatski dragovoljac produljio je nadu za ostankom u Prvoj HNL nakon što su u 35. kolu svladali RNK Split 3-2. S igračem više su i gubili 2-1, ali su uspjeli preokrenuti

Nogometaši Hrvatskog dragovoljca izvukli su posljednju slamku spasa za ostankom u prvoligaškom društvu nakon što su u 35. kolu Prve HNL pobijedili Split u Sigetu 3-2.

Domaćinu je pripala golijada s tri penala, preokretima i jednim crvenim kartonom time zadržavši teoretsku šansu da se zadrže u najvišem rangu. Siget je ostao neosvojiva tvrđava i petu utakmicu zaredom, a u njemu je pao i pretendent za Europsku ligu.

Momčad Ivana Matića već od 26. minute je bila s igračem manje nakon što je Glumac s leđa u kaznenom prostoru srušio Doležala. Bačelić-Grgić je minutu kasnije donio vodstvo s bijele točke za 1-0 Dragovoljca.

Mreže su mirovale do 71. minute, a onda je uslijedila prava golijada, a u glavnoj ulozi je bio sudac Krečak koji je dosudio još dva penala. Prvo je zabio Bilić za izjednačenje Splita s bijele točke, a 'crveni' su s igračem manje stigli i do preokreta 2-1 u 74. minuti preko Ercega.

No vodstvo im je trajalo samo tri minute jer su Sigećani izjednačili iz novog penala preko Doležala da bi došli do važne pobjede u 85. minuti drugim golom Bačelić-Grgića.

Dragovoljac će sigurno morati do tri boda u posljednjem kolu i nadati se kiksevima konkurenata za ostanak u preostale dvije utakmice. S druge strane Split i Lokomotiva će međusobno odlučivati o putniku u kvalifikacije za Europsku ligu.