Komentari 5

Gomis u društvu Dade Prše: Presudilo je Lekino isključenje

1

Ovo je najsretniji dan koji sam proživio u Lyonu, rekao je Gomis koji je s četiri gola Dinamu ušao u društvo 7 igrača koji su zabili toliko golova u jednoj utakmici LP-a

Prije ždrijeba ovosezonske Lige prvaka Lyon i Ajax pa čak i Real respektirali su momčad Dinama, a nakon završetka natjecanja po skupinama sve tri momčadi trebali bi se zahvaliti 'modrima' kao najdarežljiviji protivnik.

Osim trojca koji je Dinamu utrpao čak 22 komada, zahvalan je i Lyonov Bafetimbi Gomis. Napadač Lyona u srijedu navečer se 'počastio' zabivši četiri gola. 'Bušenje' Kelave u 45., 48., 52., i 70. minuti osiguralo mu je mjesto o klubu igrača od sedam igrača koji su u jednoj utakmici Lige prvaka zabili četiri gola. U tom elitnom društvu nalazi se igrači poput Messija, Ševčenka, Van Bastena, Van Nistelrooya, ali i naš Dado Pršo koji je briljirao u 8-3 pobjedi Monaca protiv Deportiva u sezoni 2003./04.

Gomis je na Maksimiru oborio i neke osobne rekorde. Gomis do srijede navečer nikada u dresu ''lavova'' nije zabio tri gola na istoj utakmici. Pritom je postao autor najbržeg hat-tricka u povijesti Lige prvaka. Gomisu je trebalo svega sedam minuta da postigne tri pogotka (od 45. do 52. minute), dok je dosadašnjem rekorderu Mikeu Newellu, koji je 1995. godine postigao tri gola za Rosenborg protiv Blackburna, trebalo devet.

- Ovo je jedan od najsretnijih dana koje sam proživio igrajući u Lyonu. Prvi puta sam uspio postići četiri pogotka na jednoj utakmici. Prekretnica ove utakmice je bilo Lekino isključenje. Prije toga se domaća momčad nije plašila napadati nas, a mi nismo bili dovoljno agresivni. Crveni karton je za Dinamo bio nesretan trenutak, jer smo mi nakon toga zavladali terenom. Nismo bili obeshrabreni u poluvremenu.

Doduše, nakon prvih 45 minuta dvaju utakmica, u Zagrebu i i Amsterdamu, Lyon je još uvijek bio za pet golova ''kratak''. Gomis tvrdi da je njegova momčad vjerovala u čudesni rasplet...

- Smatrali smo da imamo šansu, iako malenu. No, dobro smo se pripremili.

Momčad hrvatskog reprezentativnog braniča Dejana Lovrena od Real Madrida je dobila veliku pomoć u Amsterdamu, a Gomis sugerira kako ih je Marseille inspirirao na pothvat u Zagrebu.

- Večer ranije gledali smo na televiziji kako se Marseille vratio protiv Borussije Dortmund i pobijedio s 3-2, iako je gubio s 2-0 - veli Gomis.