Gordon Scildenfeld u debiju za Eintracht upisao velika tri boda

1

Počela je nova sezona njemačke Bundeslige II i u prvom smo kolu imali debi hrvatskog reprezentativca Gordona Schildenfelda za frankfurtski Eintracht...

U utakmici prvog kola Eintracht, koji je ove sezone prvi favorit za povratak u prvu Bundesligu, gostovao je kod Greuther Fürta i slavio s 3-2. Nije dobro krenuo debi za Schildenfelda koji je zauzeo mjesto centralnog braniča obrane frankfurtskog kluba. Nakon prvih 45 minuta Greuther Fürta vodio je 2-0 pogocima Christophera Nöthea iz 20. odnosno 44. minute. Međutim, po izlasku iz svlačionice kao da je izašla i druga momčad Eintrachta. U 56. minuti smanjio je Alexander Meier, da bi isti igrač samo osam minuta kasnije poravnao na 2-2. Za potpuni preokret zaslužan je Karim Matmour koji je u 89. minuti donio Eintrachtu sva tri boda na otvaranju nove sezone Bundeslige II.

Schildenfeld je odigrao svih 90 minuta u svom debiju za klub iz Frankfurta.

Od ostalih rezultata izdvajamo domaću pobjedu Energie Cottbusa od 2-1 protiv Dynama iz Dresdena, te remi FSV Frankfurta i FC Union Berlina 1-1.