Komentari 9

Gorica do boda sekundu prije kraja, Močinić je zabio za Istru

1

Odličnu su utakmicu u Puli odigrali Istra 1961 i Gorica. Osvojili su po jedan bod nakon što su odigrali 2-2 (1-1) u prvoj utakmici 15. kola Prve HNL. Bod gostima donio je Ndiaye u zadnjoj sekundi susreta

Močinić je zabio svoj 'povratnički prvijenac', ali ni to nije bilo dovoljno Istranima da na Aldo Drosini sruše Goricu koja je spretno došla do boda pred sam kraj utakmice (2-2).

Istra je povela u 3. minuti, kad je prvijenac u dresu Puljana postigao litavski internacionalac Karolis Laukžemis. Gorica je do izjednačenja došla u 38. minuti. Gol za 1-1 postigao je glavom bosansko-hercegovački nogometaš Aleksandar Jovičić. Novo vodstvo Istri donio je povratnik u HNL i bivši reprezentativac, Riječanin Ivan Močinić, u 62. minuti.

Pula: NK Istra 1961 i HNK Gorica u 15. kolu Prve HNL

Sekunde su dijelile Puljane od treće pobjede u ovoj sezoni, a prvoj još od 3. kolovoza, kad je u nevjerojatnom spletu okolnosti, u posljednjoj minuti sučevog dodatka, lopta došla do snalažljivog Cherifa Ndiayea koji je u padu gurnuo loptu pokraj vratara Čondrića i donio Gorici jedan bod.

Istra je privremeno zasjela na sedmo mjesto sa 12 bodova, jednim više od Intera i Slaven Belupa te dva više od Varaždina koji je na začelju. Gorica je ostala na šestom mjestu sa 22 boda. Vodeći Dinamo ima 37 bodova, četiri više od Hajduka.

Utakmicu na stadionu Aldo Drosina sudio je Duje Strukan iz Splita.

Strijelci: 1-0 Karolis Laukžemis (3), 1-1 Aleksandar Jovičić (38), 2-1 Ivan Močinić (62), 2-2 Cherif Ndiaye (90+4)