Komentari 26

Hajduk i Dinamo remizirali u zadnjoj utakmici HNL-a

8

Nogometaši Hajduka i Dinama odigrali su u posljednjem 33. kolu prve HNL 2-2. Golove su zabili Chago, Mandžukić, Ibričić i Vukušić

1'- Na Poljudu je započela utakmica. Obje momčadi počele su bez nekolicine prvotimaca. Pokušao je Mandžukić, zaustavio Tomić.
5'- Sjajna akcija Hajduka, Bartolović je iz pozadine na nabačaj Gabrića pucao glavom s oko šest metara, Butina je obranio.
8'- Chago je zabio svoj drugi gol u prvenstvu. Ušao je u 16-erac, zapucao, slučajno pogodio Juricu Buljata i lopta je sretno ušla u gol.
14' - Mario Mandžukić povisio je udarcem izvan 16 metara. Golman Tomić loše je reagirao na njegov udarac, te je krivac za gol. Mandžo je sa 16 golova sada prvi strijelac lige.
17'- Nakon ubačaja Jerteca iz slobodnog udarca, Ibričić je glavom pucao malo pored gola.
21'- Udarac iz daljine oprobao je Badelj, Tomić ovog puta skinuo.
30'- Žuti karton dobio je Chago.
31'- Tomečak se sjurio prema golu Hajduka, Tomić dobro reagirao na njegov prizemni udarac.
39' - Sivonjić je imoa priliku iz velike blizine zadati Hajduku treći udarac, no nije se snašao.
40'- Brkljača se ozlijedio, zamijeniti će ga Josip Skoko.
43'- Ibričić j pokušao glavom nakon kornera, neuspješno...
45'- Hrgović je dobio žuti karton zbog naguravanja.
KRAJ POLUVREMENA
46'- Počelo je drugo poluvrijeme. Umjesto Badelja ušao je Callelo, a umjesto Jerteca Ante Vukušić. "Kupovanje pravde i mukte karte to je vaša cijena za umjetno slavlje", novi je transparent Torcide.
53'- Bišćana je zamijenio Barbarić.
55'- Pokušao je Andrić udarcem s 25 metara iznenaditi Butinu, no nije uspio.
60'- Utakmica je nakratko prekinuta zbog bakljade Torcide.
67'- Senijad Ibričić smanjio je na 2-1. Ibričić je pucao sa strane, lopta se odbila od Vrdoljaka i prevarila Butinu.
71'- Zbog oštrog prekršaja žuti karton dobio je Barbarić.
73'- Strijelca Chagu zamijenio je Sammir.
75''- Butina je sjajno reagirao na Ibričićev novi udarac.
80'- Gabrić je umalo izjednačio lijepim udarcem. Otišlo je pored gola.
81' - Mladi Ante Vukušić iskoristio je grešku, pobjegao Dinamovoj obrani, lijepo primio loptu i izjednačio na 2-2. To je njegov četvrti nastup za Hajduk i prvi gol. "NK Dinamo, kupujmo hrvatsko - Djedović, Cvrk, Brezni, Beusan, Marić", novi je Torcidin transparent.
90'- Ilija Sivonjić propustio je priliku utakmice, nakon točnog dugog pasa Sammira sjurio se prema Tomiću i loše reagirao.
93'- Sivonjić je ponovno promašio, ovog puta bio je u malo težoj situaciji.