Komentari 32

Hajduk dobio 3-0, Balakov ljut zbog jako lošeg drugog dijela

5

Važno je dobiti i kad se igra loše, no budite sigurni da imam što reći igračima. U drugo poluvrijeme ušli smo na način koji ja kao trener ne razumijem, kaže Balakov

Najvažnija su tri boda, nije bilo lako vratiti momčad nakon poraza od Intera, rekao je Krasimir Balakov nakon uvjerljive pobjede njegove momčadi nad Varaždinom 3-0.

- Tri gola su tri gola, tri boda su tri boda. Ima takvih utakmica – uzdahnuo je trener bijelih, očito nezadovoljan onim što su njegovi igrači prikazali na terenu.

Ovacije i pljesak smjenjivali su se na Poljudu sa zvižducima i pogrdama. Najprije je pljesak zaradio Tomasov, koji je dobio prigodan poklon, dres s brojem 100, za stoti nastup, potom i Vuković, koji je zabio za 1-0 već u 2. minuti. No vrlo brzo su Poljudom odjeknuli zvižduci, jer su se igrači Hajduka zadovoljili početnim vodstvom i spustili nogu s papučice za gas.

No već u 19. minuti, ponovno  pljesak i ovacije, Steven Luštica je lijepim šutem s 20-ak metara povećao na 2-0, vrlo brzo je slavljenik Tomasov povećao na 3-0, da bi se publika digla na noge i zapljeskala početkom drugog poluvremena, kad je u igru ušao povratnik u redove bijelih Drago Gabrić.

- Nakon šest mjeseci sam zaigrao i samo sam razmišljao o tome kako će proći prvi nastup. Zadovoljan sam s ovih 45 minuta, podnio sam ih bez ikakvih problema, no svjestan sam da će mi trebati vremena da se vratim u nekadašnju formu.

Drugo poluvrijeme bilo je za zaborav, štoviše, Varaždin je pred kraj susreta propustio nekoliko lijepih prilika.

- Važno je pobijediti i kad se igra loše, no budite sigurni da imam što reći mojim igračima. U drugo poluvrijeme ušli smo na način koji ja kao trener ne razumijem. Trebat će poraditi na karakteru, mentalitetu i tradiciji – kazao je Balakov, ma što to značilo.

Unatoč uvjerljivom porazu, trener gostiju Branko Janžek bio je barem dijelom zadovoljan.

- Igrom sam zadovoljan, no na žalost napravili smo previše pogrešaka u obrani. Želio sam zamijeniti kompletnu obranu, no nisam imao koga staviti. Ostaje nam da do kraja prvog dijela prvenstva izdržimo i osvojimo koji bod, a onda ćemo vidjeti što će i kako biti dalje.