Komentari 46

Hajduk napravio pothvat i srušio Dinamo za prolaz!

13

Nogometaši Hajduka plasirali su se u četvrto pretkolo Europa lige! 'Bili' su uspjeli nadoknaditi zaostatak iz Bukurešta pobjedom od visokih 3-0

U Splitu je napokon osvanulo sunce. Pred više od 30 tisuća navijača na Poljudu nogometaši Hajduka ostvarili su uvjerljivu 3-0 pobjedu protiv Dinamo Bukurešta te su se plasirali u četvrto pretkolo Europa lige. 'Bili' su uspjeli napraviti pothvat nadoknadivši zaostatak od dva gola iz prve utakmice u Rumunjskoj. Hajduk je nakon niza godina godina uspio zaustaviti posrtanje na prvoj europskoj prepreci.
Ključni trenutak pobjede bilo je furiozno poluvrijeme koje se dugo vremena nije vidjelo na Poljudu. Golovima Vukušića, Brkljače i Tomasova Splićani su razbili neprepoznatljivi Dinamo. Svaki udarac koji su u prvih 45 minuta uputili prema vratima Curce završio je u mreži. Tribine su eksplodirale, a Hajduk je uspio izdržati do kraja unatoč pritiscima gostiju.
Već u 12. minuti mladi Ante Vukušić otarasio se braniča te je silovito pucao u bliži kut Dinamovog golmana Curce za vodstvo od 1-0. Hajduk je pritiskao, a u 23. minuti zaostatak je anuliran preko Marija Brkljače koji upuućuje slab, ali precizan udarac. Vodstvom od 2-0 Hajduk prolazi dalje. No, da bi stvar bila sigurna, pobrinuo se jedini strijelac Hajduka iz prvog susreta Marin Tomasov 'bombom' s 20-ak metara. Visokih 3-0 Hajdukovci su uspjeli sačuvati do kraja. U petak će saznati protivnika u četvrtom pretkolu Europa lige.