Komentari 159

Hajduk razbio Cibaliju, Poljud izviždao Franka Andrijaševića

6

Hajduk je u 11. kolu HNL-a bio uvjerljiv protiv Cibalije na Poljudu. Splićani su slavili 4-0 uz dva dosuđena penala. Poljud je izviždao Andrijaševića dok je izlazio iz igre...

Hajduk nije djelovao previše "poljuljano" nakon derbija i poraza od Dinama na Maksimiru. Splićani su uvjerljivo slavili protiv Cibalije na Poljudu 4-0. Dvaput je Ivan Vuković zabio iz penala, a Caktaš i Milić zabili su iz igre. Hajduk je dominirao i zasluženo slavio te se popeo na treće mjesto HNL-a.

Domaćini su krenuli vrlo agresivno. Nakon pokušaja Caktaša i Vukovića, Vršajević je iznudio penal. Igrala se 23. minuta, a Vršajević je bio u duelu s Mitrovićem. Pao je, a pomoćni je sudac mahao glavnom sugerirajući da je bio penal. Siguran izvođač bio je Ivan Vuković. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

Nakon pet minuta drugog dijela Hajduk je opet imao penal. Ovoga puta Terzić je skrivio penal, a Ivan Vuković je opet zabio. Hajduk je poveo 2-0. U 73. minuti Caktaš je zabio za 3-0 i sve je bilo riješeno.

U 84. minuti Mišo Krstičević izvadio je iz igre Franka Andrijaševića, a oko 5000 navijača na Poljudu žestoko ga je izviždalo. Podsjećamo, Andrijašević nije igrao derbi protiv Dinama jer je namjerno dobio žuti karton. Franko je u terminu utakmice protiv "modrih" imao termin vjenčanja koji je već platio unaprijed i nije mogao otkazati.

Hajduk je dobru igru zaključio četvrtim golom. Nakon kornera najviši je bio Antonio Milić koji je pogodio za konačnih 4-0.