Komentari 8

Hajdukov poklon Dinamu: Zadar pobijedio sam sebe

7

Dinamo je pobijedio Zadar 2-0 u Maksimiru. Prvi je gol pao krivicom igrača Hajduka na posudbi u Zadru Gorana Jozinovića. Modri su i dalje vodeći

Opet smo se mučili, ali imamo to 'prokletstvo' što svaku utakmicu moramo pobijediti, rekao je trener Dinama Kruno Jurčić. Kao da se pokušao opravdati za ono što je Dinamo pokazao pred svojim navijačima u utakmici koju je HTV iz nekog razloga označio derbijem kola. Bila je ovo doista 'muka po Dinamu', koja je u svom punom opsegu trajala do 57. minute. A onda je nabacivanje s lijeve strane nespretno dočekao mladi bek Zadra Goran Jozinović, ponudio ju je Bišćanu kao na pladnju i Dinamov kapetan nije mogao promašiti. Riječ je o igraču Hajduka koji je zimus došao na posudbu u Zadar. Nakon ovoga u Splitu vjerojatno udaraju glavom o zid. Izravnom rivalu put do pobjede prokrčila je pogreška njihova igrača.
- Pogreške se događaju, to je tako. Goran je bio najmlađi igrač na terenu, ne mogu mu zamjeriti - kaže trener Zadra Dalibor Zebić, koji nije gajio posebne ambicije uoči gostovanja na Maksimiru:
- Došli smo ovdje izvući 0-0, povećati nervozu Dinama jer oni moraju pobjeđivati. No zapravo je bilo važno da nas ne razbiju. Žao mi je samo zbog drugoga gola.
Taj drugi gol pao je u 90. minuti, Mario Mandžukić je lijepo skočio i zabio nakon centaršuta s desne strane.
- Tko god dođe u Maksimir, parkira se u 16 metara. A mi imamo taj problem da nam realizacija nije na vrhunskom nivou, rijetko zabijamo iz polušansi. Sad se pojavio i zamor materijala - rekao je Jurčić te pojasnio kako je Robert Kovač na poluvremenu izašao zbog bolova u stražnjoj loži. Ali to nije i jedni hendikep:
- Na ozljedu se žali i Josip Tadić.
I to je Kruno rekao. S takvim će hendikepom, s načetim Tadićem, Dinamo u nedjelju igrati protiv Varteksa.
- Nakon svake utakmice ponavljam da mi moramo u ići na pobjedu bez obzira tko je na drugoj strani - završio je Jurčić.