Komentari 8

Higuain i Benzema zabili su 7 golova u 211 zajedničkih min.

1

Karim Benzema i Gonzalo Higuain dokazali su u zadnja dva susreta da tvore ubojiti napadački tandem kada su zajedno na terenu. U samo 132 min. zabili su 5 golova

Karim Benzema i Gonzalo Higuain dokazali su u zadnje dvije utakmice da tvore ubojit napadački tandem kada su zajedno na terenu, sugerira Marca potkrepljujući tezu s brojkama…

Na utakmici protiv Osasune je trener Real Madrida Jose Mourinho uvidio da je spajanje Benzeme i Higuaina u sastavu dobra solucija, piše Marca, aludirajući na prvenstveni dvoboj 12. kola Primere, u kojem je Real kao domaćin deklasirao momčad Osasune sa 7-1.

Do te utakmice, Benzema i Higuain proveli su samo 79 minuta zajedno na igralištu. I to je bilo dovoljno da obojica postignu po jedan gol u tom periodu. Higuain je zabio Getafeu, a Benzema Barceloni u uzvratnoj utakmici Superkupa.

Protiv Osasune su francuski i argentinski napadač zajedno odigrali 42 minute. Benzema je postigao dva pogotka u tom razdoblju.

U utorak su protiv zagrebačkog Dinama, u srazu 5. kola Lige prvaka, Benzema i Higuain prvi puta ove sezone odigrali zajedno utakmicu od početka do kraja. Benzema je zabio dva gola, a Higuain dodao još jedan u pobjedi ''kraljevskog kluba'' 6-2.

Kombiniramo protiv Osasune i Dinama, spomenuti dvojac je odigrao zajedničke 132 minute. Zabili su kombinirano 5 golova.

Ukupno u cijeloj sezoni, zajedno su Higuain i Benzema odigrali 211 minuta i postigli kombiniramo sedam pogodaka.

Cristiano Ronaldo je protiv Dinama cijeli ogled odgledao s klupe za pričuve. Portugalac je u 18 utakmica u svome klubu u svim natjecanjima postigao jednako toliko golova. Benzema je isporučio 12 golova u 17 utakmica, dok je Higuain jedini od spomenutog trojca odigrao svih 19 utakmica, te je, poput Benzeme, zabio 12 golova.

Prema tome, Ronaldo, Benzema i Higuain, ''strojevi za golove'' kako ih portretira Marca, postigli su u 19 utakmica Real Madrida ove sezone kombinirano 42 pogotka!