Komentari 5

Higuain zabio četiri gola, a Real jedva dobio Malagu

1

Momčad Reala teškom je mukom na svom terenu u Madridu pobijedila Malagu s 4-3 u prvoj utakmici 10. kola španjolskog prvenstva

Malaga je u ovoj utakmici tri puta vodila, a na kraju je napustila Santiago Bernabeu bez i jednog boda. Apsolutni junak Realove pobjede bio je 20-godišnji Argentinac rođen u francuskom Brestu Gonzalo Higuain, koji je zabio sva četiri gola za domaćina, i to na doista različite načine, iz blizine, iz daljine, iz penala i nakon promašenog penala iz igre. Tako je poentirao za konačnih 4-3, u 78. minuti. Vratar Malage Arnau zaustavio je njegov udarac uiz penala, ali se lopta opet odbila Higuainu na nogu, a drugi puta nije pogriješio.
Higuain je prije toga zabijao u 8., 37. (iz penala) i 71. minuti. S ova četiri pogotka stigao je do ukupno 9 golova u prvenstvu ove sezone, koliko je zabio i Barcelonin Eto'o. Vodeći strijelac Primere je David Villa iz Valencije s 10 pogodaka, dok je naš Mate Bilić na diobi četvrtog mjesta, i to s Leom Messijem – obojica po šest golova.
Malaga se predstavila s otvorenom, napadačkom igrom koja im je, kao što smo već spomenuli, omogućila čak tri vodstva na utakmici. Strijelci za goste bili su Eliseu u 6., Baha u 18. i Apono u 70. minuti iz penala. Dodajmo da je Realov Sergio Ramos zbog grubog prekršaja bio isključen već u 44. minuti.
Inače, bila je to deveta uzastopna pobjeda Reala u Primeri protiv Malage, koja je posljednji puta protiv ''kraljevskog kluba'' ostala neporažena još u siječnju 2002. godine.
Real je ovom pobjedom skočio na čelo ljestvice, ali vjerojatno samo na dva sata. Naime, Real sada ima 23 boda, jedan više od Barcelone koja također u subotu, ali od 22 sata, igra kod kuće protiv Valladolida.

10. KOLO (subota):
Real – Malaga 4-3 (Higuain 8, 37 – 11m, 71, 78 / Eliseu 6, Baha 18, Apono 70 – 11 m)