HNL: Dinamo i Hajduk uvjerljivo, poraz Varteksa

2

Splićani su na Poljudu slavili nad Interom 7-1 uz tri gola Ante Rukavine, dok su "Modri" Zadranima "uvalili" pet komada u Maksimiru

U subotu navečer odigrano je svih šest utakmica drugog kola hrvatskog nogometnog prvenstva. Hajduk je nakon prošlotjednog remija u Zadru svladao povratnika u prvu ligu zaprešićki Inter sa čak 7-1. Poveli su domaćini golom Nikole Kalinića u 15. minuti. Vodstvo Splićana povećava Ante Rukavina svojim prvim golom u službenoj utakmici i to iz penala u 31. minuti nakon prekršaja na Kaliniću. Upravo Kalinić postiže svoj drugi gol u 48. minuti za 3-1. Počasni pogodak za Inter zabio je Kukec (64') lijepim golom iz slobodnog udarca. Rumunj Florin Cernat svojim golovima u (69', 72'- iz slobodnog udarca) iz odvodi Splićane na viskoih 5-1. I kad su već svi mislili da je gotovo, Ante Rukavina postiže još dva gola i svoj treći večeras (84', 86') za potpuni potop Intera na Poljudu. Dinamo je Zadranima u Makismiru "uvalio" "petardu". "Modri" su poveli u 10. minuti golom Gordona Schildenfelda, a asistent je bio Luka Modrić. Šokota već tri minute kasnije povećava vodstvo Dinama. Brazilac Sammir je u 21. minuti utakmice strijelac za 3-0. Mario Mandžukić (66') škaricama nakon kombinacije s Lukom Modrićem i Mihaleom Mikićem zabija za 4-0. Mandžukiću je to treći gol u posljednje tri utakmice i polako počinje isplaćivati novac koji je Dinamo uložio u njega. Vukojević povećava na 5-1 u 90. minuti, a počasni gol za Zadar postiže Čustić u sučevoj madoknadi . Osječani su u Varaždinu slavili nad Varteksom 2-1. Gol za "krojače" postigao je Mumlek u 58. minuti iz slobodnog udarca. Strijelci za goste bili su Babić iz penala (45') i Primorac u (75'). Nogometaši Slaven Belupa bili su bolji od Međimurja 2-0, a golove su postigli Bojan Vručina pet minuta prije kraja prvog poluvremena i Poljak u 86. minuti. Riječani su na Kantridi svladali vinkovačku Cibaliju 3-0. Bugarin Ivanov zabija iz penala (54') za vodstvo nakon što je u kaznenom prostoru srušen Anas Sharbini. Radomir Đalović strijelac je za 2-0 (63') nakon ubacivanja Nine Bulea s desne strane. Upravo je Bule postigao gol za konačnih 3-0 u posljednjoj minuti. Šibenik i Zagreb odigrali su susret bez golova. REZULTATI DRUGOG KOLA HNL-A Hajduk-Inter 7-1, Dinamo-Zadar 5-1, Varteks-Osijek 1-2, Slaven Belupo-Međimurje 2-0, Rijeka-Cibalia 3-0, Šibenik-Zagreb 0-0 1. Dinamo 2 2 0 0 10:1 6 2. Rijeka 2 2 0 0 4:0 6 3. Osijek 2 2 0 0 3:1 6 4. Hajduk 2 1 1 0 7:1 4 5. Zagreb 2 1 1 0 3:0 4 6. Cibalia 2 1 0 1 1:3 3 7. Slaven Belupo 2 1 0 1 2:1 3 8. Zadar 2 0 1 1 1:5 1 9. Šibenik 2 0 1 1 0:5 1 10. Varteks 2 0 0 2 1:3 0 11. Međimurje 2 0 0 2 0:5 0 12. Inter 2 0 0 2 1:8 0