Komentari 2

Horvat slomio kost u desnoj ruci i otpao za reprezentaciju

2

Zlatko Horvat u pripremi za utakmicu s La Riojom zapeo je rukom za suigrača Lovru Mihića. Na utakmici se pojavio sa zamotanom šakom, a snimka je pokazala lom

Kapetan rukometaša Zagreba Zlatko Horvat slomio je petu metakarpalnu kost desne ruke. Liječnici PPD Zagreba predviđaju mu stanku oko četiri tjedna, no sreća u nesreći je što se radi o desnoj šaci, Zlatkovoj slabijoj.

Pauza od mjesec dana znači da kapetana Zagreba neće biti u utakmicama SEHA lige protiv Veszprema, Radničkog, Metalurga i Borca te Lige prvaka protiv Meškova u gostima dok bi već za uzvrat s istim protivnikom mogao biti u momčadi.

No propustit će Horvat i okupljanje reprezentacije u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2016.. Reprezentacija igra s Nizozemskom u Koprivnici 30. listopada te s Turskom u Ankari 2. studenog. Kako je Zlatko otpao, izbornik Slavko Goluža Ivanu Čupiću će vjerojatno priključiti Horvatovu zamjenu i u Zagrebu, Luku Rakovića.

Jurica Galoić/PIXSELL

Horvat je, dakle, u utakmicu s La Riojom ušao sa slomljenom kosti u šaci, a već u prvom poluvremenu osjetio je jaku bol i u preponi. I dok se činilo da bi zbog ozljede mišića noge mogao duže pauzirati, kao teža ozljeda pokazala se ona zarađena na treningu. Lom šake, naravno, nezgodan je za rukometaše, no kako je Zlatko ljevak mogao bi se na teren vratiti i prije od očekivanog.