Komentari 47

Hrvatska dobila Rumunjsku na otvaranju pred 8000 gledatelja

8

Hrvatska futsal reprezentacija pobijedila je Rumunjsku 2-1 u 1. kolu Europskog prvenstva pred skoro 8000 gledatelja u Spaladium Areni. Naši su blizu četvrtfinala

Hrvatska futsal reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo u splitskoj Spaladium areni pobjedom nad Rumunjskom 2-1. Pred oko 8.000 gledatelja izabranici Mate Stankovića pružili su bolju igru od favoriziranih protivnika i zasluženo slavili. Split je pokazao da s pravom nosi titulu ''prijestolnice maloga baluna'', atmosfera u Spaladium areni i ovoga puta bila je sjajna. Teško je i nabrojati odakle su sve stigli gledatelji, razvijene su zastave i transparenti iz Konavala, Knina, Sinja, Vinkovaca, Posušja, Gruda, Širokog brijega.... Pjevalo se i navijalo od prve do zadnje minute, a kraj utakmice igrači su dočekali u zagrljaju, na centru su zapjevali ''Večeras je naša fešta...''

- Pokazali smo da su Rumunji bili favoriti samo na papiru, publika nas je nosila od prve do zadnje minute i njima poklanjamo ovu pobjedu, rekao je golman naše reprezentacije Ivo Jukić.

Izbornik Mato Stanković nije podlegao euforiji.

- Zadovoljni smo pobjedom no ne i igrom. Prvo poluvrijeme smo bili u grču, što je više utakmica odmicala mi smo otpuštali kočnice i igrali sve bolje i bolje. Našim momcima je ovo prvo ovakvo natjecanje, za razliku od Rumunja, koji su puno iskusniji. Atmosfera je bila sjajna, publika nas je nosila, ali bio je to ujedno i pritisak na naše momke. Premda smo se spremali i upozoravali ih na pritisak gledatelja, na to se ne možete pripremiti.

Hrvatska je povela 1-0 u 23. minuti, Josip Suton je povukao kontranapad, lijepo pronašao najboljeg igrača Daria Marinovića usamljenog na drugoj stativi, kome nije bilo teško poentirati. No Rumunji su vrlo brzo izjednačili. Iskoristili su naivnost naše obrane, koja se nije postavila na korner. Al-Ionai je na brzinu izveo, a loptu u mrežu zakucao Alpar. Pobjedu je donio Grcić u 35. minuti na lijepu asistenciju Novaka. U zadnjih pet minutu Rumunji su pokušali sve, uveli su i golmana/igrača, ali nisu uspjeli.

- Hrvatska je bila bolja i zasluženo slavila. Mi smo bili spori i nervozni i sada se moramo vaditi protiv Čeha. Na sreću nismo izgubili s više od jednog gola razlike i to moramo iskoristiti protiv Čeha s kojima imamo pozitivna iskustva – kazao je izbornik Rumunjske Sito Rivera.

Na Euru su četiri skupine s po tri momčadi, po dvije najbolje iz svake idu u četvrtfinale. U subotu Hrvatska igra protiv Češke.