Komentari 49

Hrvatska prokockala +15 i ispala iz borbe za medalje

1

U četvrtfinalu Eurobasketa Hrvatska je izgubila od Slovenije 67-65 nakon što je vodila čak 15 razlike u drugoj četvrtini. Medalju nećemo osvojiti...

Prva četvrtina

druga četvrtina.
Repeša je u nastavak krenuo s Ukićem, Planinićem, Rozićem, Banićem i Kasunom. U prvoj minuti zabili smo samo jedno slobodno bacanje. Tricom Erazema Lorbeka nakon dvije minute igre Slovenija je prišla na 48-44. Kasun je zabio za 50-44, ali Slovenci su serijom 5-0 sasvim prišli. A onda košem Lorbeka i poveli 51-50. Otišla je Hrvatska ubrzo i na minus tri, igra se počela raspadati. U drugoj četvrtini Hrvatska je ubacila samo tri poena?! Katastrofalnu četvrtinu glupom je solo akcijom i, naravno, promašajem završio Ukić. Tri koša u deset minuta?! Slovenija je napravila seriju 21-3. Treća četvrtina tako je završila slovenskim vodstvom 53-50.
Imali su Slovenci na startu posljednje četvrtine i 55-50, no s dva uzastopna koša Hrvatska je opet došla na poen zaostatka. Uroš Slokar tricom je opet odvojio Sloveniju, no vratio je Nicević. Drugom tricom 210 cm visoki Slokar odveo nas je do novih minus pet, na 61-56. Do kraja su ostale 2:38 minute, Slovenija je vodila 63-60, kada je Repeša pozvao time-out. Nachbar je slobodnim bacanjima postavio 65-60, a nakon toga je Planinić promašio tricu s devet metara na isteku napada. Dva bacanja za 65-62 pogodio je Nicević minutu prije kraja. Slovenci su svoj napad promašili, a onda je Planinić katastrofalno opalio tricu, Nachbar zabio u zadnjoj sekundi napada i odveo Sloveniju u pobjedu. Ukić je zabio tricu sa sirenom i završilo je 67-65 za Sloveniju.