Komentari 15

Hrvatska uz 'čupanje' kose do pobjede nad Austrijom..

7

Hrvatska je došla do iznimno bitna dva boda protiv domaćina Austrije, nadomak je polufinala, i drži sve u svojim rukama u posljednjoj utakmici

Hrvatska rukometna reprezentacija došla je nadomak polufinala nakon nove pobjede. Svladali smo i domaćina Austriju, ali puno teže od očekivanog. Austrijanci su u ovoj utakmici zabili najmanje golova na prvenstvu do sad, Norvežanima prije ovog susreta 27. Završilo je 26-23, no bilo je neizvjesno do posljednjih minuta, kao što je to uvijek i slučaj kada igra Hrvatska. Prvo poluvrijeme krenulo je bez stresova, za promjenu, i već je u 11. minuti bilo 6-2. Austrijanci su nas 'ganjali' po svakom dijelu terena, ali im nije pomoglo. Naši su zadržali koncentraciju, nastavili u istom tempu pa je u 24. minuti bilo najvećih šest razlike, 11-5. I onda je uslijedila 'crna rupa', toliko klasična za nas. Austrijanci su nanizali pet golova, pa smo na odmor otišli s minimalnom prednošću. Lac, Čupić i Buntić uopće nisu ulazili u igru, a Balić je igrao tek nešto više od minutu. U nastavku su Balić, Čupić i Buntić dobili priliku. Igralo se gol za gol, a u 52. minuti smo imali dva gola viška i dva igrača više. No, ni to nam nije bilo dovoljno jer su nas Austrijanci probijali kako su se 'sjetili'. Ključni trenutak bio je u 57. minuti kad je crveni karton dobio trener Sigurdsson koji je kao i cijela austrijska klupa reagirao na svaku sudačku odluku u posljednjih 10 minuta. Činjenica je da su nam suci u dva-tri navrata malo progledali kroz prste, ali Sigurdsson je pretjerao i 'zaradio' svojoj momčadi dvije minute koje su naši iskoristili da odu na tri gola prednosti golom Buntića. Alilović je skupio samo osam obrana, a uz Čupića koji je zabio šest golova, konačno je nešto pokazao i Duvnjak koji je zabio pet puta. Hrvatska ne izgleda dobro i svaku utakmicu 'čupamo' kosu, ali u vjerojatno odlučujućoj utakmici protiv Danske u četvrtak, naši će morati ponuditi puno više. Bitna su dva boda i činjenica da i dalje imamo sve u svojim rukama.