Komentari 15

Hrvatski dan na Otoku: Na Villa Parku zabio i Kalinić!

1

Svoj prvi gol iz igre otkako je u Engleskoj Nikola je zabio u ogledu Blackburna i Aston Ville. Njegova momčad izgubila je 3-1 i ispala iz FA Cupa

Nakon 37 minuta Blackburnova gostovanja na Villa Parku stvari su za društvo iz Lancashirea izgledale užasno. Delfouneso im je zabio u 12. minuti, stoper Cuellar je povisio na 2-0 osam minuta prije kraja poluvremena. Aston Villa je imala sve u svojim rukama, a onda je stigao još jedan razlog za zadovoljstvo. El-Hadji Diouf je dobio crveni karton i uvalio Blackburn u još veće probleme.
Tračak nade pojavio se u 55. minuti. Brad Guzan je ubacio iz kornera, a pred golom je najspretniji bio - Nikola Kalinić. Odlično se snašao i ugurao loptu u mrežu za 2-1. Odabrao je pravi trenutak za svoj prvi gol iz igre na Otoku, samo dan nakon što su ga neki engleski mediji proglasili jednim od najvećih promašaja ljetnog prijelaznog razdoblja. Zabio je u Carling Cupu iz penala, otad se pošteno napromašivao, ali pogodio je na stadionu na kojem je Boško Balaban proživio najteže dane karijere.
Ali unatoč Nikolinom golu, Blackburn nije uspio uzeti ni bod na ovom gostovanju. Lov na izjednačenje bio je potpuno neuspješan, a još su za kraj jedan gol i primili. John Carew je u sudačkoj nadoknadi zabio iz penala za konačnih 3-1.