Komentari 22

Hrvatski košarkaši pobijedili Slovence, finale protiv Srbije

1

Na turniru Ex-yu kupa u Ljubljani Hrvatska je pobijedila domaćina Sloveniju 65-60 i izborila finale sa Srbima. Igrači Joke Vrankovića slavili su u izjednačenom ogledu

Hrvatska je u drugoj utakmici A skupine Ex-yu kupa pobijedila domaćina Sloveniju 65-60. Hrvatski su košarkaši tom pobjedom izborili finale turnira protiv Srbije jer su prvi u skupini.

- Vrlo sam zadovoljan utakmicom. Dobro smo ju otvorili i kada su se Slovenci krenuli odvajati nismo dopustili da se raspadnemo. Tražio sam dosta rotacije što se na kraju i pokazalo kao dobra stvar – rekao je izbornik hrvatskih košarkaša Josip Vranković.

U Ljubljani su se okupile reprezentacije šest zemalja nastalih raspadom nekadašnje SFR Jugoslavije. Hrvatska je u 1. kolu turnira "Ex-Yu kup" pobijedila Crnu Goru, a nakon pobjede protiv Slovenije čeka ih nova teška utakmica sa Srbijom.

- Odlučio sam da ćemo nastupiti na ovome turniru samo iz razloga što sam želio odigrati utakmicu protiv momčadi koja igra upravo na ovakav način – radno svih 40 minuta. Stoga mi je još više drago da smo uspjeli izboriti pobjedu protiv vrlo dobre Slovenije - zaključio je Vranković.

Može Joke biti zadovoljan, do Eurobasketa je nešto više od 20 dana, no Hrvatska igra dobro. Počeli smo u petorci s Tomićem i Andrićem pod koševima, Draper je bio razigravač, a Bogdanović i Simon bili su na šuterskim pozicijama. Baš je Simon sjajno krenuo u utakmicu s osam koševa bez promašaja. Utakmicu je završio s 15 koševa. Odmah do njega bio je Bogdanović s 11. Kod domaćih najbolji je bio Lorbek s 14 koševa.

Slovenci su prvu četvrtinu dobili s košem prednosti, a u drugoj smo imali dosta problema. Domaćini su se odlijepili na plus 9, no serija od 6-0 vraća nas u igru. Slovenci na odmor odlaze s plus 2. Treća četvrtina također je bila neizvjesna. Tek u toj dionici zabili smo prvu tricu na utakmici (Bogdanović). Slovenija je uoči zadnje dionice imala prednost od tri koša. Naši su loše krenuli u posljednju dionicu i činilo se kako će Slovenci do slavlja. No pribrali su se igrači Joke Vrankovića i na kraju slavili 65-60