Komentari 10

Hrvatski nogometaši odlični u drugom pretkolu Europske lige

2

Vukušić zabio za Olimpiju, Brkić na vratima Zrinjskog izludio napadače Utrechta, Čirjak asistirao, Rebić odigrao svih 90 minuta za Eintracht u Tallinu. Rijeka će vjerojatno na Aberdeen

Frankfurtski Eintracht našeg Ante Rebića rutinski je stigao do 2-1 pobjede protiv estonske Flore u Tallinu. Golove za njemački sastav zabili su Lucas Torro u 24. minuti i Dejan Joveljić u 71. minuti. Za Floru je pogodak postigao Mikhel Ainsalu u 34. minuti. Rebić je odigrao je cijeli susret za goste.

Utrecht i Zrinjski su odigrali 1-1, a najbolji igrač utakmice bio je hrvatski vratar Ivan Brkić koji je izludio Nizozemce. Utrecht je tijekom utakmice imao 27 udaraca pri čemu 13 u okvir gola, čak 10 kornera i više od 60 posto posjeda lopte, ali nije uspio ostvariti pobjedu. Gosti su poveli u 34. minuti golom Miljana Govedarice na asistenciju hrvatskog nogometaša Frane Čirjaka. Utrecht je izjednačio u 61. minuti preko Gyrana Kerka. Čirjak je odigrao cijeli susret za Zrinjski, a svih 90 minuta za goste su upisali i Tomislav Barbarić, te Damir Šovšić. Mario Tičinović je igrao do 57. minute, a Ivan Lendrić posljednjih pola sata.

Ante Vukusic

Odličan rezultat je ostvarila i Olimpija koja je na gostovanju odigrala 2-2 protiv Yeni Malatyaspora. Vodeći pogodak za slovenski sastav zabio je hrvatski nogometaš Ante Vukušić u 13. minuti. Turci su okrenuli rezultat golovima Mina Meze (20) i Adisa Jahovića (66), no u 74. minuti je izjednačio Stefan Savić. Vukušić je igrao do sudačke nadoknade.

Gruzijska Čihura i škotski Aberdeen su odigrali 1-1, a pobjednik ovog para u trećem pretkolu će igrati protiv Rijeke. Gruzijci su poveli u 41. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Giorgi Koripadze, a izjednačio je, također iz jedanaesterca, Aberdeenov golgeter Sam Cosgrove u 68. minuti.

Dodajmo i kako se Ventspils lako obračunao s malteškom Gzirom United koja je u 1. pretkolu šokantno izbacila Hajduk. Latvijci su pobijedili s uvjerljivih 4-0, a golove su zabili Kaspars Svarups (41), Helio Baptista (50), Ingars Stuglis (83) i Aiyegun Tosun (87). (dv)