Komentari 6

Radulović: Igrali su pametnije, šansa za Top 16 je minimalna

6

Cibona je u Draženovu domu izgubila 84-71 od Choleta, izravnog konkurenta za plasman u Top 16 Eurolige. To im je i četvrti poraz u četvrtoj utakmici

U Savskoj su označili prolaz skupine kao cilj u Euroligi ove sezone, ako je ikako moguće. Za to su Ciboni po nekoj teoriji potrebne dvije pobjede. Računali su da će ih ostvariti protiv najslabijih momčadi u skupini, Choleta i Lietuvos Rytasa. Nakon četvrtog kola mogu se okrenuti domaćim natjecanjima, jer je plan propao...

Cibona je imala dva vodstva u cijeloj utakmici, 7-6 i 9-8, a sve ostalo pripalo je Choletu. Francuska momčad napravila je seriju u prvoj četvrtini, a u posljednjoj je samo povećala. Atletska momčad u kojoj svi skaču i trče imala je 27-20 nakon početnih 10 minuta, a na poluvrijeme su otišli s plus šest. Cibosi su ih nastavku hvatali, nekoliko puta došli na minus dva, a kakva takva rezultatska neizvjesnost je trajala do 36. minute i 72-68. Onda su se potpuno 'raspali' da bi završilo 84-71.

Recept za pobjedu protiv Choleta, kao i svih francuskih košarkaških momčadi, bio je igrati na - pamet. Međutim:

- Igrali su pametnije od nas - konstatirao je Zdravko Radulović nakon poraza.

Momčad koju su jednostavno morali dobiti žele li u Top 16 rutinski je isprašila 'vukove', koji su opet djelovali umorno i bezidejno.

- Imamo velikih problema u organizaciji igre i to me izluđuje. Previše smo igrali jedan na pet, odatle i slabiji Bogdanovićev postotak šuta - objasnio je Radulović.

A taj postotak nije bio slabiji, nego grozan. Najbolji igrač Cibone postigao je 15 poena, ali je pogodio samo četiri od 16 lopti. Većina šutova bila je isforsirana. Bojan je već treću utakmicu u nizu izvan forme i očito je da ne može igrati bez odmora, baš kao ni Rok Stipčević. Izgleda da može samo Leon Radošević, koji se junački borio i završio s 19 koševa i 10 skokova. Nije bilo dovoljno.

- Nakon minus 13 na svom terenu protiv izravnog konkurenta, šanse za Top 16 su nam minimalne. Ja sam posljednji koji će reći da je gotovo, ali to je naša realnost - zaključio je Radulović.

Nekad je Draženov dom bio neosvojiva utvrda za veliku većinu klubova, čak i oni najjači su strepjeli. Danas su 'vukovi' ipak 'vučići', premladi i neiskusni za ozbiljne utakmice u Euroligi. Iduća utakmica je već za tjedan dana, a Cibona gostuje kod Lietuvos Rytasa.