Komentari 14

I prvi Linz se trese: Nikad bolji 'medvjedi' s nikad više bodova

1

Medveščak nikad nije imao ovoliko bodova nakon 23 kola regularne sezone: devet više no lani. Nove može prikupiti protiv vodeće momčadi EBEL-a, Linza, već danas

Pobjeda protiv Znojma 5-1 u 23. kolu EBEL-a bila im je 11. ove sezone. Nakon više od polovice odigranih utakmica regularnog dijela sezone hokejaši Medveščaka osvojili su 28 bodova, što je devet više nego u istom razdoblju prošle sezone. U prve dvije sezone u EBEL-u, nakon 23 kola, “medvjedi” su imali 19 bodova. Do doigravanja ostalo im je još 17 utakmica. Nastave li ovako, u doigravanju će imati lakši posao.

- Nitko ove sezone nije nadigrao ‘medvjede’. Pogodili smo s igračima. Uživamo u ovim rezultatima - rekao je Medveščakov predsjednik Damir Gojanović.

Hokejaši Medveščaka pobijedili su ove sezone sve najbolje austrijske klubove. Vodeći Linz već su dobili u Ledenoj 4-1, a novu priliku imat će danas u 18.30.

- Odlično je što smo treći. Moramo nastaviti igrati dobro iz utakmice u utakmicu. Sad je najvažnije pobijediti vodeći Linz - prokomentirao je Adam Naglich.