I to baš u jubilarnom nastupu: Rakitić dobio prvi izravni crveni

Rakitić je pocrvenio u 28. minuti nakon što je nagazio na gležanj Braisu Mendezu. Sudac to nije vidio, ali jesu kolege iz VAR sobe

Ivan Rakitić jedan je od onih igrača kojeg vrlo brzo zavole i suparnički navijači. Izuzetno korektan i pošten. Kod njega nema divljačkih i prljavih prekršaja, prigovaranja sucima, simuliranja i ostalih eskapada.

Rakitić 01:30

Odigrao je u karijeri više od 800 utakmica, što za klubove, što za reprezentaciju. Po sezoni u prosjeku dobije oko pet žutih kartona, što je zapravo mizerna brojka obzirom na enorman broj utakmica. Četiri puta u karijeri dobio je drugi žuti karton, triput u dresu Seville i jednom za Barcelonu. No, baš nikada izravni crveni karton. Ipak, za sve postoji prvi put.

Manchester City v Sevilla - UEFA Champions League - Group G - Etihad Stadium

Sevilla je u 14. kolu La Lige ugostila Real Sociedad, a Rakitić je pocrvenio u 28. minuti nakon što je nagazio na gležanj Braisu Mendezu. Sudac to nije vidio, ali jesu kolege iz VAR sobe. Nakon pregleda snimke, shvatio je svoj propust pa poslao kapetana Seville u svlačionicu.

Zakasnio je u reakciji i mogao je teško ozlijediti suparnika. Predao je kapetansku vrpcu suigraču i otišao s travnjaka. Inače, bila mu je to jubilarna 400. utakmica u Primeri.

Prekršaj pogledajte OVDJE

No, već šest minuta kasnije Sevilla je ostala s dva igrača manje nakon što je pocrvenio i Nianzou. Gosti su to iskoristili pa zabili dva gola preko Sorlotha i Mendeza. Frank Mir smanjio je na 2-1 krajem prvog dijela, što je i ostalo do kraja utakmice.