Komentari 32

Ibáñez zabio iz slobodnjaka u pobjedi Zvezde kod Partizana

1

SEDMI U SEZONI Crvena zvezda nastavlja nizati uspjehe u srbijanskom prvenstvu. U pobjedi nad najvećim rivalom Partizanom (2-1) zabio je i Argentinac s hrvatskom putovnicom, Luis Ibáñez

Najveći derbi srbijanskog nogometa, okršaj Partizana i Crvene zvezde, očekivano je pripao crveno-bijelima. Zvezda je slavila 2-1 u 150. Vječnom derbiju na Stadionu Partizana i povećala prednost u odnosu na gradskog rivala na ogromna 32 boda.

Bjelokoščanin Cédric Gogoua doveo je domaćine u vodstvo u debiju golom u 17. minuti, a samo osam minuta potom Luis Ibáñez vratio je stvari na početak. Lucho je sjajno zabio iz slobodnjaka s 20-ak metara. Bio mu je to sedmi gol u ovoj sezoni.

Raspoložen dan inozemnih nogometaša u Beogradu zaključio je Portugalac Hugo Vieira golom za preokret Zvezde u 33. minuti. Unatoč drugom žutom kartonu za Aleksandra Lukovića u 71. minuti, Partizan nije uspio zabiti do kraja s igračem više.

Zvezda je već odavno osigurala prvo mjesto nakon osnovnog dijela sezone jer šest kola prije kraja ima čak 27 bodova više od prvog pratitelja, Borca iz Čačka. Partizan je na šestom mjestu i još uvijek mu visi nastavak natjecanja u Ligi za prvaka.